SAFI 2024 vyhrala škola z Poštárky

od | máj 2, 2024 | Výchova

 

Saleziánska škola bl. Zefyrína v Bardejove na Poštárke sa zapojila do súťaže SAFI 2024 (Súťaž Amatérskych Filmov), ktorú vyhlásila  TV LUX. Tohto roku to už bol 10. ročník a jeho témou bola MOJA MODLITBA.

 

 

O tejto súťaži sa dozvedeli z letáku. Prijali túto výzvu, aj keď s touto prácou nemali žiadne skúsenosti. Vytvorili kreatívny tím, ktorý bol zložený z pedagogických zamestnancov. Pri spoločných stretnutiach postupne spracovali scenár a myšlienku danej témy. So začiatočníckym nadšením začali s natáčaním obrazov (niektoré zábery si vyžadovali opakované natáčanie).

Po viac ako mesačnej práci sa im podarilo zostrihať video do finálnej verzie. Striedala sa v nich radosť, ale aj obava, pretože nikto z nich neštudoval mediálny odbor a nemali žiadne skúsenosti. Ale verili, že aj ich malá škola na východe Slovenska môže ukázať, že aj s rómskymi žiakmi sa dá niečo pekné vytvoriť. Do súťaže sa zapojilo 18 videí, ktoré predstavila TV LUX v relácii Doma je doma. Cena bola rozdelená do dvoch častí: cena diváka a cena poroty. Ich video získalo víťaznú cenu poroty. Veľmi si vážia toto ocenenie, ktoré dostali od ľudí, ktorí sa profesionálne venujú  tomuto odboru. Ďakujú aj všetkým tým, ktorí im poslali svoj hlas.

….takže nezabudnite, že existuje aj saleziánska Základná škola s materskou školou bl. Zefyrína v Bardejove na Poštárke….

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast Uveriteľní

Nový podcast pre mladých ale aj starších. Každé dva týždne so saleziánom Stanom Hurbaničom a Klaudiou Kosnáčovou.

Niet cesty späť

Je Cirkev v kríze? Dnes často nemáme čas uvažovať nad vecami a najradšej by sme hneď poznali odpovede na svoje otázky. Neraz sa uspokojíme s odpoveďou typu áno alebo nie. A mnohým to stačí.