S Máriou Mazzarellovou na čaji v materskej škole

od | máj 27, 2024 | Časopis 4/2024, Saleziánska rodina

 

Autor: Martina Škvareninová / Foto: archív FMA

Už niekoľko rokov okolo sviatku sv. Márie Mazzarellovej (13. máj) je zvykom v Cirkevnej materskej škole v Bratislave-Petržalke, ktorú spravujú sestry saleziánky, organizovať akciu určenú špeciálne pre mamičky s názvom „Čaj o piatej.“ Stretnutie mamičiek malých škôlkarov a celej komunity sestier saleziánok máva rôzne modality.

Sestry sa snažia cez toto zaujímavé a podnetné podujatie priblížiť prítomným ženám osobu sv. Márie Dominiky Mazzarellovej, ktorej meno nesie materská škola a ktorá je spolu so sv. Jánom Boscom spoluzakladateľkou sestier saleziánok. Minulý rok boli mamky pozvané sledovať film Main, dom šťastia. V tomto roku sestry stavili kartu na rozvíjanie kreativity cez vyrábanie ozdôb do vlasov.

„Páčilo sa mi, že sme sa mohli spoločne stretnúť,“ úprimne sa podelila jedna z mamičiek. „Dozvedela som sa niečo zo života sv. Márie Dominiky Mazzarellovej, z jej duchovného odkazu, myšlienok. Veľmi ma potešilo, že sme vyrábali niečo krásne, čo patrí ku nám, ženám – ozdoby do vlasov a bižutériu z kvetov. Mohli sme popritom rozvíjať svoju tvorivosť.“

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

ADMA – prvé prísľuby v Bratislave

K saleziánom na Mamateyovej v Bratislave chodím s celou rodinou už viac ako 20 rokov. Postupne sme sa všetci štyria zoznámili so saleziánskou spiritualitou a zistili sme, že je nám blízka.

Prší, neprší…? Oslavovať sa musí…!

Oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov 2024. U saleziánov v Bratislave na Miletičovej prišiel dážď… a tak aspoň najdôležitejšie veci sa museli presunúť pod strechu…

Chodili k Saleziánom ešte pred príchodom komunizmu

Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku má medzi svojimi členmi aj seniorov. Sú to starší exallievi-odchovanci, ktorí chodili do saleziánskych stredísk ešte pred príchodom komunizmu v Československu.