Rožňava

od | máj 5, 2022 | Osobitný článok

 

Autor: Imrich Horváth SDB / Foto: SDB Rožňava

V komunite bývajú s nami štyria chlapci z Ukrajiny. Najmladší Nazar má na Slovensku už dva roky sestru, ktorá študuje v Ružomberku. Podarilo sa teda rozhodnutím súdu dostať ho do jej starostlivosti, teda od utorka pred Veľkou nocou sú už len traja. Ich aklimatizácia je pomalá, no má aj svetlé stránky. Radi si zakopú futbal, dvaja sú veľmi dobrí brankári. Sem-tam niečo spolu navaríme. Hory-lesy však nie sú ich srdcovou záležitosťou…

Roznava 05 2022 02

Roznava 05 2022 03

Navštívil nás don Marián Peciar nielen ako delegát pre spoločenskú komunikáciu, ale aj ako brat, ktorý sa chcel zapojiť do celého nášho života na štyri dni. Videl i pochopil, ako tu žijeme.

Mladí nacvičili spevy na Veľkú noc v našej Inkube, kde sme slávili obrady. Vždy to stojí na niekom, kto si to zoberie na plecia, a ak sa taký nenájde, všetko padá. Preto v tom veľmi pomohol Jožko Horvát, rodák z Rožňavy, ktorý študuje v Brne a býva tam u našich spolubratov.

Na Veľkonočný pondelok sme sa vybrali na výlet na Magdalénku – starý kostolík z románskeho obdobia, zabudnutý medzi stromami nad dedinou Rakovnica. Pridalo sa okolo 30 ľudí, ktorým to evidentne dobre padlo a vzájomne nás to povzbudilo.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Noe a zvieratká

Vydavateľstvo DON BOSCO prináša príbeh Noeho s korábom a zvieratkami v krásnom prevedení, ktoré je vhodné pre deti od 3 rokov. Veršovaný text je plný prekvapení a inšpirácií.

Hladina Dunaja výrazne stúpla

Intenzívne zrážky v Nemecku a Rakúsku spôsobili výrazné vzostupy vodných hladín v celej hornej časti Dunaja. Na slovenskom úseku rieky je tiež evidovaný výrazný vzostup vodnej hladiny.

Rebrík, jún 2024

V júnovom Rebríku je voda všade okolo nás. Viete, že 75 % živého stromu tvorí voda? Že zvuk sa šíri vo vode rýchlejšie ako vo vzduchu? Toto a omnoho viac zaujímavostí o vode sa dozviete v Téme júnového Rebríka.