Rožňava

od | máj 5, 2022 | Osobitný článok

 

Autor: Imrich Horváth SDB / Foto: SDB Rožňava

V komunite bývajú s nami štyria chlapci z Ukrajiny. Najmladší Nazar má na Slovensku už dva roky sestru, ktorá študuje v Ružomberku. Podarilo sa teda rozhodnutím súdu dostať ho do jej starostlivosti, teda od utorka pred Veľkou nocou sú už len traja. Ich aklimatizácia je pomalá, no má aj svetlé stránky. Radi si zakopú futbal, dvaja sú veľmi dobrí brankári. Sem-tam niečo spolu navaríme. Hory-lesy však nie sú ich srdcovou záležitosťou…

Roznava 05 2022 02

Roznava 05 2022 03

Navštívil nás don Marián Peciar nielen ako delegát pre spoločenskú komunikáciu, ale aj ako brat, ktorý sa chcel zapojiť do celého nášho života na štyri dni. Videl i pochopil, ako tu žijeme.

Mladí nacvičili spevy na Veľkú noc v našej Inkube, kde sme slávili obrady. Vždy to stojí na niekom, kto si to zoberie na plecia, a ak sa taký nenájde, všetko padá. Preto v tom veľmi pomohol Jožko Horvát, rodák z Rožňavy, ktorý študuje v Brne a býva tam u našich spolubratov.

Na Veľkonočný pondelok sme sa vybrali na výlet na Magdalénku – starý kostolík z románskeho obdobia, zabudnutý medzi stromami nad dedinou Rakovnica. Pridalo sa okolo 30 ľudí, ktorým to evidentne dobre padlo a vzájomne nás to povzbudilo.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Vstúpili sme do Adventu, na ktorý sme sa pripravili adventnou vigíliou a podnetmi pre deti a mladých, na ktorých ešte ďalej pracujeme.

Veľký Biel

Vždy, keď sa blíži prvý piatok vieme, že nás čaká spovedanie na školách vo Vajnoroch a v Rači. Tentoraz sa k aktivitám na školách pridali aj prednášky pre žiakov vo Vrábľoch a Púchove.

Stopy v snehu

Pozvánka na spomienkové podujatie pri príležitosti 40. výročia zadržania troch slovenských občanov na poľsko-slovenskej štátnej hranici pri tajnej preprave náboženskej literatúry.

Mikuláš na Miletičovej

V nedeľu 3. decembra prišiel svätý Mikuláš aj ku saleziánom v Bratislave na Miletičovej.