Rožňava

od | máj 5, 2022 | Osobitný článok

 

Autor: Imrich Horváth SDB / Foto: SDB Rožňava

V komunite bývajú s nami štyria chlapci z Ukrajiny. Najmladší Nazar má na Slovensku už dva roky sestru, ktorá študuje v Ružomberku. Podarilo sa teda rozhodnutím súdu dostať ho do jej starostlivosti, teda od utorka pred Veľkou nocou sú už len traja. Ich aklimatizácia je pomalá, no má aj svetlé stránky. Radi si zakopú futbal, dvaja sú veľmi dobrí brankári. Sem-tam niečo spolu navaríme. Hory-lesy však nie sú ich srdcovou záležitosťou…

Roznava 05 2022 02

Roznava 05 2022 03

Navštívil nás don Marián Peciar nielen ako delegát pre spoločenskú komunikáciu, ale aj ako brat, ktorý sa chcel zapojiť do celého nášho života na štyri dni. Videl i pochopil, ako tu žijeme.

Mladí nacvičili spevy na Veľkú noc v našej Inkube, kde sme slávili obrady. Vždy to stojí na niekom, kto si to zoberie na plecia, a ak sa taký nenájde, všetko padá. Preto v tom veľmi pomohol Jožko Horvát, rodák z Rožňavy, ktorý študuje v Brne a býva tam u našich spolubratov.

Na Veľkonočný pondelok sme sa vybrali na výlet na Magdalénku – starý kostolík z románskeho obdobia, zabudnutý medzi stromami nad dedinou Rakovnica. Pridalo sa okolo 30 ľudí, ktorým to evidentne dobre padlo a vzájomne nás to povzbudilo.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný týždeň

Naši partneri

Salesiani Don Bosco

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

12 laikov: Čo si myslia o synode?

Pápež František zvolal Synodu o synodalite, v rámci ktorej môže každý človek vyjadriť svoj postoj ohľadom spoločného kráčania v Cirkvi.

Džbán

Som krásny džbán (alebo ak chcete krčah) francúzskeho pôvodu. Vyrobili ma z jemnej bielej keramiky, ktorú lemuje zlato a striebro.

Vincenzo Cimatti, japonský don Bosco

Od talianskych a japonských úradov získal niekoľko ocenení. Jeho telo, ktoré teraz spočíva v krypte v saleziánskom domu v Chofu, exhumované v roku 1977, bolo nájdené dokonale neporušené.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný týždeň

Naši partneri

Salesiani Don Bosco

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín