Rožňava

od | jan 11, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Rožňava

V polovici novembra sme mali duchovnú obnovu pre mladých zo strediska v krásnom prostredí Dobšinských lesov. Tam sme zažili aj prvý sneh.

Boli sme na celodennej duchovnej obnove v Košiciach. Ďakujeme komunite na Kalvárii, ktorá nás prijala.

Spolubrat našej komunity Imrich Horváth kázal duchovné cvičenia pre rodinné spoločenstvá z Prešova na Drienici. Jeden pondelok sme si ako komunita urobili skrutínium chudoby a popri tom do našej komunity pribudlo nové auto. Ďakujeme provinciálnemu ekonómovi, že sa to podarilo. Po revízii direktor a vedúci pastorácie mládeže ostali na Drienici, kde pokračovalo stretnutie APO tímu.

Rožňavský dekanát mal aj kňazský deň v miestnej katedrále. Stretli sa u nás rodičia prvoprijímajúcich detí a mladí z oratória si urobili brigádu s nocovačkou, čo malo za následok presťahovanie oratória do priestorov Dufartu.

Ako komunita sme sa zapojili do projektu Darujme úsmev spolu s miestnymi saleziánmi spolupracovníkmi. Direktor sa zúčastnil na vianočnom stretnutí Cesta rozlišovania povolania (CRP) a After CRP v Žiline na chate Poluvsie.

Jeden piatok nám do oratka okolo 16.00 zavítal chlapec Lukáš. Zistili sme, že nebol v škole celý deň, a keď sme sa pýtali, čo sa stalo, prečo nebol v škole, potešila nás jeho odpoveď: „Nebol som v škole, lebo by som potom nestihol prísť.“ Kam prísť? No do oratka!

Roznava 01 2023 02

Úspešne sme zvládli konferenciu saleziánov spolupracovníkov a aj napriek snehovým kalamitám sme mali účasť až z Námestova. Oslávili sme tiež sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie a pospomínali na začiatky saleziánskeho oratória.

Don Vinco Macejko bol s birmovancami na nocovačke a skoro sa nám podarila aj pégéčka s mladými. Na Štvrtú adventnú nedeľu sme zorganizovali stretnutie exallievov rožňavského domu spojené s duchovnou obnovou. Mladé rodinky sa spoločne modlili predvianočný deviatnik, na ktorom sme sa tiež radi zúčastnili.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bardejov

Je tu pomerne silná a zapálená saleziánska rodina, ktorá stále hľadá spôsoby, ako upevňovať rodinnosť, rozširovať saleziánsku charizmu a odpovedať na potreby nášho okolia.

Zomrel salezián don Ján Tocký

S tichou bázňou pred Pánom a s nádejou na slávne vzkriesenie vám oznamujeme, že náš spolubrat salezián kňaz don Ján Tocký zosnul v Pánovi 21. februára 2024 vo veku 93 rokov.

Stretnutie miništrantov v Žiline

Uskutočnilo sa počas víkendu 16. – 18. februára 2024 v saleziánskom dome v Žiline. Prišlo asi 20 saleziánov z 20-tich stredísk a 200 chlapcov-miništrantov.