Rožňava

od | jan 11, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Rožňava

V polovici novembra sme mali duchovnú obnovu pre mladých zo strediska v krásnom prostredí Dobšinských lesov. Tam sme zažili aj prvý sneh.

Boli sme na celodennej duchovnej obnove v Košiciach. Ďakujeme komunite na Kalvárii, ktorá nás prijala.

Spolubrat našej komunity Imrich Horváth kázal duchovné cvičenia pre rodinné spoločenstvá z Prešova na Drienici. Jeden pondelok sme si ako komunita urobili skrutínium chudoby a popri tom do našej komunity pribudlo nové auto. Ďakujeme provinciálnemu ekonómovi, že sa to podarilo. Po revízii direktor a vedúci pastorácie mládeže ostali na Drienici, kde pokračovalo stretnutie APO tímu.

Rožňavský dekanát mal aj kňazský deň v miestnej katedrále. Stretli sa u nás rodičia prvoprijímajúcich detí a mladí z oratória si urobili brigádu s nocovačkou, čo malo za následok presťahovanie oratória do priestorov Dufartu.

Ako komunita sme sa zapojili do projektu Darujme úsmev spolu s miestnymi saleziánmi spolupracovníkmi. Direktor sa zúčastnil na vianočnom stretnutí Cesta rozlišovania povolania (CRP) a After CRP v Žiline na chate Poluvsie.

Jeden piatok nám do oratka okolo 16.00 zavítal chlapec Lukáš. Zistili sme, že nebol v škole celý deň, a keď sme sa pýtali, čo sa stalo, prečo nebol v škole, potešila nás jeho odpoveď: „Nebol som v škole, lebo by som potom nestihol prísť.“ Kam prísť? No do oratka!

Roznava 01 2023 02

Úspešne sme zvládli konferenciu saleziánov spolupracovníkov a aj napriek snehovým kalamitám sme mali účasť až z Námestova. Oslávili sme tiež sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie a pospomínali na začiatky saleziánskeho oratória.

Don Vinco Macejko bol s birmovancami na nocovačke a skoro sa nám podarila aj pégéčka s mladými. Na Štvrtú adventnú nedeľu sme zorganizovali stretnutie exallievov rožňavského domu spojené s duchovnou obnovou. Mladé rodinky sa spoločne modlili predvianočný deviatnik, na ktorom sme sa tiež radi zúčastnili.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.