Rezbársky krúžok v Námestove

od | okt 26, 2021 | Saleziáni

Text a Foto: TV Lux

Myšlienka vytvoriť rezbársky krúžok vznikla pred dvomi rokmi. Krúžok sa pomaly rozrastá, navštevuje ho už 15 detí. Salezián Pavol Kalata učí deti v miestnom oratóriu základy drevorezby. Spoločne tak vyrábajú rôzne drevené výrobky.

Rezbarsky kruzok 02

Pavol Kalata hovorí: „Pre mňa osobne je v drevorezbe také pozvanie zo strany Pána Boha. Ja len potom odpovedám, keď tvorím. Práve práca s drevom, ktorá postupne odkrýva veci, nás sčasti presahuje. Aj moje limity, ktoré mám. A myslím, že toto deti tak pomaličky objavujú. Každý týždeň tu prídu do dielne, stále tam je niečo nové. Je to dynamizmus aj odkrývanie niečoho, čo nevieme čo bude. Ale prichádza to pomaličky postupne, po malých krokoch.“

Rezbarsky kruzok 03

Okrem zlepšovania manuálnej zručnosti, deti objavujú aj čnosti, ktoré sú pri práci potrebné.

Rezbarsky kruzok 04

„Na začiatku musí byť zápal. Keď je zápal pre niečo, tak potom človek je schopný na sebe pracovať a posúvať sa ďalej.“

Rezbarsky kruzok 05

V miestnom oratóriu pripravujú saleziáni počas celého roka pre mladých ľudí a deti aj ďalšie tvorivé, zážitkové, športové či duchovné aktivity.

Zdroj: TV Lux

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.