Rekonštrukcia vysokoškolského internátu na Miletičovej

od | dec 3, 2021 | Slovensko

Autor: Karol Maník / Foto: František Kubovič

Saleziáni v Bratislave na Miletičovej prevádzkujú aj vysokoškolský chlapčenský internát, ktorý v minulosti poskytol ubytovanie pre desiatky študentov vysokých škôl. Jeden z nich si takto spomína na čas strávený na internáte: „Intrák mi dal najviac vzťahy. Spoznal som tam mnoho skvelých ľudí, s ktorými sa doteraz priatelíme, aj keď už máme vlastné rodiny a aj keď už niektorí ani nebývame v Bratislave, napriek tomu si zavoláme, alebo sa stretneme raz za čas na nejakej spoločnej chate. Ten spoločný čas strávený na intráku (športy, večerné posedenia, víkendovky, rozhovory, výlety, duchovné obnovy, prednášky) sú na nezaplatenie.“

Momentálne je internát prázdny, pretože prebieha jeho rekonštrukcia. Aktuálny stav priestorov môžete vidieť na týchto fotografiách.

Rekonstrukcia internat 02

Rekonštrukčné práce sa rozbehli začiatkom novembra a predpokladá sa, že budú trvať do apríla 2022. Po rekonštrukcii poskytne internát priestor pre ubytovanie 20-tich študentov od septembra 2022. Študenti budú mať k dispozícii aj vlastnú kuchyňu, jedáleň so spoločenskou miestnosťou a tiež práčovňu. Budú mať prístup do kaplnky saleziánskej komunity na spoločné duchovné momenty.

Rekonstrukcia internat 03

Rekonstrukcia internat 04

Rekonstrukcia internat 05

Rekonstrukcia internat 06

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Hudobný festival Lumen

Festival Lumen v Trnave sa už blíži. Uskutoční sa 9. – 10. júna 2023. V tomto príspevku vám prinášame Duchovný program – prehľad všetkých omší, spovedania a adorácií.

História bratislavskej lurdskej jaskynky

Necelý kilometer od jednej z najrušnejších ulíc Bratislavy sa nachádza azda najpokojnejší kút nášho hlavného mesta. Toto tiché miesto bolo vystavané v opustenom kameňolome, z ktorého sa ťažilo na výstavbu neďalekej Kaplnky Panny Márie Snežnej.

Výmenná burza na Miletičovej

Mamičky v Bratislave na Miletičovej uskutočnili v sobotu 1. apríla 2023 výmennú burzu. Ľudia priniesli svoje veci, ktoré chceli podarovať a mohli si zobrať iné, ktoré potrebovali.

Hudobný festival Lumen

Festival Lumen je výnimočný vďaka svojej snahe o vytvorenie príjemnej atmosféry medzi ľuďmi. Vytvára priestor pre vzájomné spoznanie sa. Ponúka možnosť zažiť stretnutie s Ježišom Kristom.