Rekonštrukcia vysokoškolského internátu na Miletičovej

od | dec 3, 2021 | Slovensko

Autor: Karol Maník / Foto: František Kubovič

Saleziáni v Bratislave na Miletičovej prevádzkujú aj vysokoškolský chlapčenský internát, ktorý v minulosti poskytol ubytovanie pre desiatky študentov vysokých škôl. Jeden z nich si takto spomína na čas strávený na internáte: „Intrák mi dal najviac vzťahy. Spoznal som tam mnoho skvelých ľudí, s ktorými sa doteraz priatelíme, aj keď už máme vlastné rodiny a aj keď už niektorí ani nebývame v Bratislave, napriek tomu si zavoláme, alebo sa stretneme raz za čas na nejakej spoločnej chate. Ten spoločný čas strávený na intráku (športy, večerné posedenia, víkendovky, rozhovory, výlety, duchovné obnovy, prednášky) sú na nezaplatenie.“

Momentálne je internát prázdny, pretože prebieha jeho rekonštrukcia. Aktuálny stav priestorov môžete vidieť na týchto fotografiách.

Rekonstrukcia internat 02

Rekonštrukčné práce sa rozbehli začiatkom novembra a predpokladá sa, že budú trvať do apríla 2022. Po rekonštrukcii poskytne internát priestor pre ubytovanie 20-tich študentov od septembra 2022. Študenti budú mať k dispozícii aj vlastnú kuchyňu, jedáleň so spoločenskou miestnosťou a tiež práčovňu. Budú mať prístup do kaplnky saleziánskej komunity na spoločné duchovné momenty.

Rekonstrukcia internat 03

Rekonstrukcia internat 04

Rekonstrukcia internat 05

Rekonstrukcia internat 06

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Konferencia KOMPAKT

Ponúkame vám fotografie z diskusnej konferencie KOMPAKT, ktorá sa uskutočnila 16. mája 2024 v Košiciach pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku. Konferencia sa konala v Kultúrnom centre TABAČKA.

Ohlas + svätý Mikuláš + 1 omša = Šaštín

Slovenskí biskupi na svojom zasadaní 24. januára 1924 v Žiline spolu vyjadrili jasné želanie mať saleziánov doma: celý biskupský zbor podpísal „Ohlas slovenských biskupov k ľudu katolíckemu“.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.

Pozvánka na PUMIN – púť miništrantov, Šaštín 11. 5. 2024

PUMIN – púť miništrantov je podujatie, na ktoré sú pozvaní miništranti, ich rodinní príslušníci a kamaráti z celého Slovenska. Prebieha v Národnej svätyni v Šaštíne na druhú májovú sobotu, po sviatku sv. Dominika Savia,  patróna miništrantov.