Rekonštrukcia vysokoškolského internátu na Miletičovej

od | dec 3, 2021 | Slovensko

Autor: Karol Maník / Foto: František Kubovič

Saleziáni v Bratislave na Miletičovej prevádzkujú aj vysokoškolský chlapčenský internát, ktorý v minulosti poskytol ubytovanie pre desiatky študentov vysokých škôl. Jeden z nich si takto spomína na čas strávený na internáte: „Intrák mi dal najviac vzťahy. Spoznal som tam mnoho skvelých ľudí, s ktorými sa doteraz priatelíme, aj keď už máme vlastné rodiny a aj keď už niektorí ani nebývame v Bratislave, napriek tomu si zavoláme, alebo sa stretneme raz za čas na nejakej spoločnej chate. Ten spoločný čas strávený na intráku (športy, večerné posedenia, víkendovky, rozhovory, výlety, duchovné obnovy, prednášky) sú na nezaplatenie.“

Momentálne je internát prázdny, pretože prebieha jeho rekonštrukcia. Aktuálny stav priestorov môžete vidieť na týchto fotografiách.

Rekonstrukcia internat 02

Rekonštrukčné práce sa rozbehli začiatkom novembra a predpokladá sa, že budú trvať do apríla 2022. Po rekonštrukcii poskytne internát priestor pre ubytovanie 20-tich študentov od septembra 2022. Študenti budú mať k dispozícii aj vlastnú kuchyňu, jedáleň so spoločenskou miestnosťou a tiež práčovňu. Budú mať prístup do kaplnky saleziánskej komunity na spoločné duchovné momenty.

Rekonstrukcia internat 03

Rekonstrukcia internat 04

Rekonstrukcia internat 05

Rekonstrukcia internat 06

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Kam ísť? Na západ alebo na východ?

17. november 1989 priniesol veľkú zmenu do našich životov. Tú zmenu je vidieť dnes aj na tomto mieste. Je to hranica medzi Slovenskom a Rakúskom. Bratislavské sídlisko Petržalka sa na tomto mieste úplne dotýka hranice.

Sviečka za nenarodené deti 2023

2. novembra si pripomíname všetky počaté deti, ktoré sa nemohli narodiť. Pozývame k zapáleniu sviečky na cintorínoch, pri pamätníkoch nenarodeným deťom alebo v oknách domovov.

Modlíme sa za Slovensko

30. septembra budeme rozhodovať o ďalšom smerovaní našej krajiny a o tom, či hodnoty, ktoré si ctíme, budú rešpektované a uznávané.