Reči – O čom a ako hovoríme

od | dec 27, 2022 | Osobitný článok

 

Asi sa každý z nás vo svojom živote stretol s klebetami. Ako vznikajú, čo je ich príčinou? Aké sú následky našich neuvážených rečí, ako s nimi skoncovať? Čo nám napomôže „vykoreniť“ tento zlozvyk? Nájdeme zmienku o klebetách aj vo Svätom písme? Možno nám v tom pomôže konanie svätých ako Filip Neri, Terézia Avilská, František Saleský či ďalší. Kde a ako?

Jazyk dáva život našim myšlienkam, pocitom, emóciám a spája nás s vonkajším svetom. Náš spôsob reči má veľký vplyv na vznik a stabilitu medziľudských vzťahov. Vypovedané slovo druhého človeka požehnáva, oceňuje, prejavuje mu úctu a vďaku. Tvorí jednotu a buduje mosty. Dokáže však tiež preklínať, súdiť a byť falošné. Vie priniesť zlo, nepochopenie, rozkol, ba aj smrť.

Práve o „klebetách“ a o tom, ako s nimi „narábať“, sa dozviete v našej druhej knižnej novinke s názvom Reči – O čom a ako hovoríme. Táto kniha nám pomôže lepšie pochopiť dôležitosť jazyka pri budovaní našich vzťahov. Veríme, že bude praktickým poradcom a sprievodcom vo svete „našich vlastných rečí“.

Reci 12 2022 02

Leoluca Pasqua (1967) sa narodil v talianskom Corleone. Na univerzite v Udine vyštudoval ochranu kultúrneho dedičstva a na Pápežskej teologickej fakulte na Sicílii teológiu. Je kňazom a biskupským vikárom v diecéze Palermo. Aktuálne pôsobí ako špirituál v arcibiskupskom seminári. Napísal niekoľko úspešných kníh o duchovnom boji a o ľudských slabostiach. Viaceré z nich boli preložené do iných jazykov.

Knihu si môžete kúpiť vo Vydavateľstve Don Bosco.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Malá cesta kresťanských manželov

V týchto dňoch prináša Vydavateľstvo DON BOSCO v spolupráci s Radou KBS pre rodinu výnimočný pastoračný materiál s názvom: Malá cesta kresťanských manželov.

Don Bosco takmer ako Mozart

Don Bosco miloval hudbu. Hral na husliach, organe a klavíri, ale len vtedy, keď ich našiel v dome nejakého priateľa. Hudba a spev boli pre neho skvelým spôsobom komunikácie s mladými ľuďmi.

Májový Rebrík

Tento rok v máji slávime Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, preto aj Téma májového Rebríka je: Plameň Ducha Svätého.