Reči – O čom a ako hovoríme

od | dec 27, 2022 | Osobitný článok

 

Asi sa každý z nás vo svojom živote stretol s klebetami. Ako vznikajú, čo je ich príčinou? Aké sú následky našich neuvážených rečí, ako s nimi skoncovať? Čo nám napomôže „vykoreniť“ tento zlozvyk? Nájdeme zmienku o klebetách aj vo Svätom písme? Možno nám v tom pomôže konanie svätých ako Filip Neri, Terézia Avilská, František Saleský či ďalší. Kde a ako?

Jazyk dáva život našim myšlienkam, pocitom, emóciám a spája nás s vonkajším svetom. Náš spôsob reči má veľký vplyv na vznik a stabilitu medziľudských vzťahov. Vypovedané slovo druhého človeka požehnáva, oceňuje, prejavuje mu úctu a vďaku. Tvorí jednotu a buduje mosty. Dokáže však tiež preklínať, súdiť a byť falošné. Vie priniesť zlo, nepochopenie, rozkol, ba aj smrť.

Práve o „klebetách“ a o tom, ako s nimi „narábať“, sa dozviete v našej druhej knižnej novinke s názvom Reči – O čom a ako hovoríme. Táto kniha nám pomôže lepšie pochopiť dôležitosť jazyka pri budovaní našich vzťahov. Veríme, že bude praktickým poradcom a sprievodcom vo svete „našich vlastných rečí“.

Reci 12 2022 02

Leoluca Pasqua (1967) sa narodil v talianskom Corleone. Na univerzite v Udine vyštudoval ochranu kultúrneho dedičstva a na Pápežskej teologickej fakulte na Sicílii teológiu. Je kňazom a biskupským vikárom v diecéze Palermo. Aktuálne pôsobí ako špirituál v arcibiskupskom seminári. Napísal niekoľko úspešných kníh o duchovnom boji a o ľudských slabostiach. Viaceré z nich boli preložené do iných jazykov.

Knihu si môžete kúpiť vo Vydavateľstve Don Bosco.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.