Asi sa každý z nás vo svojom živote stretol s klebetami. Ako vznikajú, čo je ich príčinou? Aké sú následky našich neuvážených rečí, ako s nimi skoncovať? Čo nám napomôže „vykoreniť“ tento zlozvyk? Nájdeme zmienku o klebetách aj vo Svätom písme? Možno nám v tom pomôže konanie svätých ako Filip Neri, Terézia Avilská, František Saleský či ďalší. Kde a ako?
Jazyk dáva život našim myšlienkam, pocitom, emóciám a spája nás s vonkajším svetom. Náš spôsob reči má veľký vplyv na vznik a stabilitu medziľudských vzťahov. Vypovedané slovo druhého človeka požehnáva, oceňuje, prejavuje mu úctu a vďaku. Tvorí jednotu a buduje mosty. Dokáže však tiež preklínať, súdiť a byť falošné. Vie priniesť zlo, nepochopenie, rozkol, ba aj smrť.
Práve o „klebetách“ a o tom, ako s nimi „narábať“, sa dozviete v našej druhej knižnej novinke s názvom Reči – O čom a ako hovoríme. Táto kniha nám pomôže lepšie pochopiť dôležitosť jazyka pri budovaní našich vzťahov. Veríme, že bude praktickým poradcom a sprievodcom vo svete „našich vlastných rečí“.
Leoluca Pasqua (1967) sa narodil v talianskom Corleone. Na univerzite v Udine vyštudoval ochranu kultúrneho dedičstva a na Pápežskej teologickej fakulte na Sicílii teológiu. Je kňazom a biskupským vikárom v diecéze Palermo. Aktuálne pôsobí ako špirituál v arcibiskupskom seminári. Napísal niekoľko úspešných kníh o duchovnom boji a o ľudských slabostiach. Viaceré z nich boli preložené do iných jazykov.
Knihu si môžete kúpiť vo Vydavateľstve Don Bosco.
0 komentárov