Rebrík, jún 2024

od | máj 31, 2024 | Osobitný článok

 

V júnovom Rebríku je voda všade okolo nás

Viete, že 75 % živého stromu tvorí voda? Že zvuk sa šíri vo vode rýchlejšie ako vo vzduchu? A že Mariánska priekopa s hĺbkou 10 916 m je najhlbšou morskou priekopou na svete? Toto a omnoho viac zaujímavostí o vode sa dozviete v Téme júnového Rebríka Voda okolo nás.

Čo robiť cez prázdniny, aby boli plné zábavy, radosti, tvorivých činností i zaujímavých objavov? Odpoveď čitateľom ponúka prílohová štvorstrana Na pestré prázdniny. Je to knižočka s nápadmi, v ktorých nechýba voda – návod na výrobu lodičky z korkových štupľov, zväčšovanie pomocou vody, maľovanie farebným ľadom a mnoho ďalších veselých aktivít.

Aj vo Svätom písme sa mnohokrát píše o vode. Ak čitatelia správne odpovedia na otázky o vode v Biblii, ktoré nájdu na 25. strane, zistia, ktorý okamih s vodou je v našom živote najdôležitejší.

Naši kamaráti Janko, Peťo a Katka po dlhom pátraní prišli až do Hronského Beňadiku, kam ich priviedol list strýka saleziána. Už nie sú ďaleko od pokladu. Podarí sa im ho získať? To sa dozviete v závere komiksu Po stopách pokladu.

Rebrik 05 2024 02

Časopis si môžete kúpiť vo vašom kostole, alebo na internetovom obchode Vydavateľstva DON BOSCO.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Memoriál Jozefa Kabinu

Pozývame vás zaspomínať si na futbalové časy. V sobotu 22. 6. 2024 od 9:30 sa v Bratislave na Trnávke uskutoční 1. ročník Memoriálu Jozefa Kabinu.

Noe a zvieratká

Vydavateľstvo DON BOSCO prináša príbeh Noeho s korábom a zvieratkami v krásnom prevedení, ktoré je vhodné pre deti od 3 rokov. Veršovaný text je plný prekvapení a inšpirácií.

Hladina Dunaja výrazne stúpla

Intenzívne zrážky v Nemecku a Rakúsku spôsobili výrazné vzostupy vodných hladín v celej hornej časti Dunaja. Na slovenskom úseku rieky je tiež evidovaný výrazný vzostup vodnej hladiny.