Púť zaľúbených 2023

od | feb 10, 2023 | Slovensko

 

Do pútnického miesta v Šaštíne každoročne vo februári putuje viac ako tristo zaľúbených mladých ľudí zo všetkých kútov Slovenska. 

V sobotu 18. februára 2023 sa môžu tešiť na ďalší ročník Púte zaľúbených. Týmto 16. ročníkom ich bude sprevádzať motto „Poďme spolu snívať“.

 

 

Púť zaľúbených je určená pre tých, ktorí spolu chodia, sú zasnúbení alebo manželia. Je určená aj mladým (čerstvým) párom, ktoré na nej môžu načerpať silu a chuť rozvíjať vzájomnú lásku vo vzťahu s perspektívou smerovania do manželstva.

Ústredným momentom programu je sv. omša, počas ktorej mladí vyjadrujú predsavzatie žiť čistý vzťah a manželia obnovujú svoj manželský sľub. V programe nechýbajú svedectvá životných skúseností, obohacujúce prednášky a diskusie, kvalitné a svieže hudobné koncerty, divadlo, besedy so vzácnymi ľuďmi. Počas klasickej púte majú mladí možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia, využiť službu ucha, stíšiť sa pri adorácii a zapojiť sa do modlitby posvätného ruženca.

V roku 2023 sa Púť zaľúbených koná v sobotu 18. februára 2023.

Pz 02 2023 02

Organizácia Púte zaľúbených je už tradične úzko spojená s pôsobením Saleziánov a s požehnaným miestom – Národnou bazilikou Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne-Strážach, ktorú v súčasnosti spravujú Pavlíni.

Hlavný organizačný tím tvoria aktívni mladí, ktorí svoje dobrovoľníctvo spájajú s Púťou zaľúbených už niekoľko rokov.

Po dvoch rokoch online vysielaní sa konečne môže uskutočniť LIVE púť. Takže ste všetci srdečne pozvaní putovať k našej Sedembolestnej Panne Márii a zažiť Púť zaľúbených naživo!

 

Program púte

9:00 Registrácia
9:30 Úvod
9:45 Manželia neslušanovci
10:30 Diskusné skupinky
12:30 Obed
13:30 Voľný program s klavírnym doprovodom
14:00 Stratení v snoch (interaktívna hra)
14:00 Služba ucha (počas interaktívnej hry)
16:00 Sv. omša s predsavzatím
17:30 Večera
18:30 Koncert ESPÉ
20:00 Modlitba ruženca
Záver

 

Zdroj: zalubeni.sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Festival Lumen 7. – 8. júna 2024

Už o pár dní sa uskutoční v Trnave hudobný Festival Lumen. Jednotlivé podujatia sa budú konať počas dvoch dní na viacerých miestach: na námestiach, na uliciach v kostoloch aj v kine.

Konferencia KOMPAKT

Ponúkame vám fotografie z diskusnej konferencie KOMPAKT, ktorá sa uskutočnila 16. mája 2024 v Košiciach pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku. Konferencia sa konala v Kultúrnom centre TABAČKA.

Ohlas + svätý Mikuláš + 1 omša = Šaštín

Slovenskí biskupi na svojom zasadaní 24. januára 1924 v Žiline spolu vyjadrili jasné želanie mať saleziánov doma: celý biskupský zbor podpísal „Ohlas slovenských biskupov k ľudu katolíckemu“.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.