Prvé rehoľné sľuby

od | sep 1, 2022 | Osobitný článok

 

Novic Oleh Kobilinets zloží svoje prvé rehoľné sľuby v Saleziánskej kongregácii 8. septembra v Poprade.

Oleh je gréckokatolíckeho vyznania, patrí do ukrajinskej saleziánskej vizitatórie a v uplynulom roku absolvoval noviciát u nás na Slovensku v Poprade. Po zložení sľubov pôjde do Talianska, kde sa bude učiť taliansky jazyk a pripravovať sa na svoje ďalšie štúdiá.

Sluby 09 2022 02

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Svätá omša za zosnulých členov

Únia slovenských spisovateľov, umelcov a kultúrnych tvorcov žijúcich mimo územia Slovenska si dovoľuje zdvorilo Vás pozvať na svätú omšu za pokoj duše svojich zosnulých členov

Don Jozef Hrdý má 101 rokov

10. apríl 2024 je v živote slovenskej saleziánskej provincie výnimočný deň. Don Jozef Hrdý sa ako prvý slovenský salezián dožíva 101. roku svojho života.

Výmenná burza

V sobotu 6. apríla 2024 sa u saleziánov v Bratislave na Miletičovej uskutočnila v starom oratku výmenná burza, swap detského, ženského a mužského oblečenia a potrieb. Je to už tradičné podujatie, ktoré sa koná vždy počas jesene a na jar.

Dvadsiata piata hodina

Nebeskí anjeli oznámili Stvoriteľovi sveta veľmi znepokojení, že ľudia na zemi sa takmer prestali modliť. Rada anjelov sa preto rozhodla poveriť skupinu serafínov, aby zleteli na zem a zistili príčinu tohto smutného javu.