Prvé materiály prípravy na storočnicu sú k dispozícii

od | sep 12, 2022 | Saleziáni

 

V saleziánskych domoch sa napríklad objavil trojhranný papierový stĺp, na ktorom sa budú po obdobiach odkrývať jednotlivé obrazy z celkovej koláže.

Vizuálnu koláž nám autori predstavili v tomto článku.

Trojhran 02

Príprava saleziánskej rodiny na oslavy storočnice saleziánov na Slovensku sa začala 8. septembra – presne v tento deň sa u nás v roku 1924 začal realizovať sen dona Bosca.

Predchádzal mu iný sen. Ten, ktorý mal Janko Bosco v deviatich rokoch. Ním mu Boh naznačil, pre aké dielo si ho vyvolil (z angl. chosen = vyvolený). On jeho význam naplno pochopil na konci svojho života. Preto je tu téma Sen. Má nás voviesť nielen do sna prvých slovenských saleziánov o Slovensku, ale tiež do sna dona Bosca, ktorého súčasťou som aj ja. Je to sen o mojom živote…

Trojhran 04

Trojhran 03

Všetky materiály sú k dispozícii na stránke: 100.saleziani.sk.

Trojhran 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.