Prvé materiály prípravy na storočnicu sú k dispozícii

od | sep 12, 2022 | Saleziáni

 

V saleziánskych domoch sa napríklad objavil trojhranný papierový stĺp, na ktorom sa budú po obdobiach odkrývať jednotlivé obrazy z celkovej koláže.

Vizuálnu koláž nám autori predstavili v tomto článku.

Trojhran 02

Príprava saleziánskej rodiny na oslavy storočnice saleziánov na Slovensku sa začala 8. septembra – presne v tento deň sa u nás v roku 1924 začal realizovať sen dona Bosca.

Predchádzal mu iný sen. Ten, ktorý mal Janko Bosco v deviatich rokoch. Ním mu Boh naznačil, pre aké dielo si ho vyvolil (z angl. chosen = vyvolený). On jeho význam naplno pochopil na konci svojho života. Preto je tu téma Sen. Má nás voviesť nielen do sna prvých slovenských saleziánov o Slovensku, ale tiež do sna dona Bosca, ktorého súčasťou som aj ja. Je to sen o mojom živote…

Trojhran 04

Trojhran 03

Všetky materiály sú k dispozícii na stránke: 100.saleziani.sk.

Trojhran 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.