Provinciálna kapitula saleziánov

od | máj 22, 2024 | Saleziáni

 

Autor: Jozef Kupka SDB

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne. Pôvodne mala byť až budúci rok. Svätý Otec však vymenoval hlavného predstaveného saleziánov za kardinála a biskupa. Don Ángel Fernández Artime v auguste tohto roku odovzdá svoj úrad generálnemu vikárovi a vo februári 2025 sa bude konať celosvetová Generálna kapitula, na ktorej bude zvolený nový hlavný predstavený. Pred Generálnou kapitulou sa najprv musia uskutočniť provinciálne kapituly.

Kapitula 01 05 2024 02

Téma kapituly je: „NADŠENÍ PRE JEŽIŠA KRISTA, ZAMERANÍ NA MLADÝCH“. Za verné a prorocké prežívanie nášho saleziánskeho povolania.

Účastníci kapituly budú diskutovať o troch témach:
1. tematický okruh: Animácia a starostlivosť o skutočný život každého saleziána.
2. tematický okruh: Saleziáni, saleziánska rodina a laici spolu „s“ a „pre“ mladých.
3. tematický okruh: Overovanie a prehodnotenie riadenia Kongregácie.

Kapitula 01 05 2024 03

Okrem tejto práce delegáti zvolia jedného zástupcu zo slovenskej provincie, ktorý sa spolu s provinciálom zúčastní na Generálnej kapitule.

Kapitula 01 05 2024 04

Fotografie sú z poslednej provinciálnej kapituly vo februári 2022.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.