Pros si darček, po ktorom túžiš

od | jan 20, 2023 | Duchovnosť

 

Pred sviatkom dona Bosca sa začíname 22. januára modliť deviatnik k tomuto svätcovi. V každom deviatniku môžeme prosiť o osobitnú Božiu milosť.

 Don Bosco Ti píše:

Bol 24. jún 1855 a v oratóriu bol dvojitý sviatok: bol to skutočne veľký sviatočný deň… Celý Turín si uctil a oslávil patróna mesta, ale boli to zároveň aj moje meniny, sviatok sv. Jána Krstiteľa. Deň predtým som povedal svojim chlapcom: „Viem, že zajtra mi chcete pripraviť slávnosť a ďakujem vám za to. Ja vám tiež chcem pripraviť darček, po ktorom najviac túžite. Každý z vás si teda vezme kúsok papiera a napíše tam dar, po ktorom túži. Nie som bohatý, ale ak ma nebudete žiadať o kráľovský palác, urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som vás potešil.“ Keď som čítal lístočky, našiel som tam aj seriózne žiadosti, ale aj niekoľko takpovediac bizarných. Niektorí ma prosili o „sto kíl nugátu, aby mali na celý rok“, iný zase o šteniatko „namiesto toho, ktoré nechali doma“. Giovanni Roda, priateľ Dominika Savia, ma požiadal o „trúbku, akú majú vojaci“, lebo sa chcel pridať k dychovke oratória. Na lístku Dominika Savia som našiel len päť slov: „Pomôžte mi stať sa svätým“.

O aký darček poprosíš dnes dona Bosca?

 Prehľad jednotlivých dní deviatnika

 9 rád dona Bosca mladému človeku

  1. 1. VER V SILU MODLITBY
  2. 1. ROZKVITNI TAM, KDE SI
  3. 1. NEBOJ SA, NETRÁP SA
  4. 1. CEZ DEŇ MAKAJ, V NOCI SPI
  5. 1. MAJ SO SEBOU TRPEZLIVOSŤ
  6. 1. NEKRITIZUJ DRUHÝCH ZBYTOČNE
  7. 1. MÁRIA TI KRYJE CHRBÁT
  8. 1. HĽADAJ BOHA VO SVIATOSTIACH
  9. 1. PÝTAJ SA BOHA, ČO OD TEBA CHCE
  10. 1. PROS SI DARČEK, PO KTOROM TÚŽIŠ

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Milión detí sa modlí ruženec 2023

Na celom svete sa budú deti 18. októbra 2023 modliť ruženec za mier a jednotu vo svete. Iniciatívu organizuje Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Cesta rozlišovania povolania

Cesta rozlišovania povolania je saleziánsky projekt s viac ako 25 ročnou tradíciou. Ročný program je určený pre mladých mužov maturantov, vysokoškolákov alebo už pracujúcich, ktorí hľadajú svoje životné povolanie.

Vydať sa na púť

Zaujímavé tipy na púte aj osvedčené rady obľúbeného sprievodcu pútnikov otca Mariána Gavendu.

Naše nádeje

Život Panny Márie zahŕňal RÔZNE ŽIVOTNÉ CESTY, ktoré sa v živote ľudí obyčajne navzájom vylučujú. Ona spája v sebe panenstvo a manželstvo, zasvätenie Bohu a materstvo.

História bratislavskej lurdskej jaskynky

Necelý kilometer od jednej z najrušnejších ulíc Bratislavy sa nachádza azda najpokojnejší kút nášho hlavného mesta. Toto tiché miesto bolo vystavané v opustenom kameňolome, z ktorého sa ťažilo na výstavbu neďalekej Kaplnky Panny Márie Snežnej.