Pros si darček, po ktorom túžiš

od | jan 20, 2023 | Duchovnosť

 

Pred sviatkom dona Bosca sa začíname 22. januára modliť deviatnik k tomuto svätcovi. V každom deviatniku môžeme prosiť o osobitnú Božiu milosť.

 Don Bosco Ti píše:

Bol 24. jún 1855 a v oratóriu bol dvojitý sviatok: bol to skutočne veľký sviatočný deň… Celý Turín si uctil a oslávil patróna mesta, ale boli to zároveň aj moje meniny, sviatok sv. Jána Krstiteľa. Deň predtým som povedal svojim chlapcom: „Viem, že zajtra mi chcete pripraviť slávnosť a ďakujem vám za to. Ja vám tiež chcem pripraviť darček, po ktorom najviac túžite. Každý z vás si teda vezme kúsok papiera a napíše tam dar, po ktorom túži. Nie som bohatý, ale ak ma nebudete žiadať o kráľovský palác, urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som vás potešil.“ Keď som čítal lístočky, našiel som tam aj seriózne žiadosti, ale aj niekoľko takpovediac bizarných. Niektorí ma prosili o „sto kíl nugátu, aby mali na celý rok“, iný zase o šteniatko „namiesto toho, ktoré nechali doma“. Giovanni Roda, priateľ Dominika Savia, ma požiadal o „trúbku, akú majú vojaci“, lebo sa chcel pridať k dychovke oratória. Na lístku Dominika Savia som našiel len päť slov: „Pomôžte mi stať sa svätým“.

O aký darček poprosíš dnes dona Bosca?

 Prehľad jednotlivých dní deviatnika

 9 rád dona Bosca mladému človeku

  1. 1. VER V SILU MODLITBY
  2. 1. ROZKVITNI TAM, KDE SI
  3. 1. NEBOJ SA, NETRÁP SA
  4. 1. CEZ DEŇ MAKAJ, V NOCI SPI
  5. 1. MAJ SO SEBOU TRPEZLIVOSŤ
  6. 1. NEKRITIZUJ DRUHÝCH ZBYTOČNE
  7. 1. MÁRIA TI KRYJE CHRBÁT
  8. 1. HĽADAJ BOHA VO SVIATOSTIACH
  9. 1. PÝTAJ SA BOHA, ČO OD TEBA CHCE
  10. 1. PROS SI DARČEK, PO KTOROM TÚŽIŠ

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Mária a Jozef, nevesta a ženích

Nazaret by sa dal právom nazvať „domom čistej lásky“. Cirkev venuje osobitný priestor „čistej láske“ v Mariánskom misáli slávnosťou venovanou „Márii, Matke čistej lásky“.

Sväté schody – Scala Sacra

Popri zastaveniach krížovej cesty na košickej Kalvárii majú pútnici možnosť zastaviť sa a rozjímať o pašiových udalostiach aj na Svätých schodoch. Tie pozývajú v osobnej modlitbe a kajúcej pobožnosti, kľačiac vyjsť po všetkých stupňoch schodov až nahor.

Sen z deviatich rokov – obraz a realita

Sen dona Bosca z deviatich rokov nebol pre malého Janka veľmi zrozumiteľný. Zostal smutný až do konca, najmä preto, že nerozumel ani obrazu, ktorý mu ponúkla pred oči tajomná Pani.