Projekt Forty for you pre mladých

od | feb 24, 2023 | Duchovnosť

 

Laura, združenie mladých, v spolupráci so sestrami saleziánkami aj tento rok pripravili pôstne zamyslenia pre mladých s názvom Forty for you. Zamyslenia napísali mladí ľudia pre mladých. Ponúkajú priestor a podnety pre lepšie prežitie pôstneho obdobia a dôkladnejšiu duchovnú prípravu pred veľkonočnými sviatkami.

Tento rok sa do projektu zapojilo viac ako 50 dobrovoľníkov, ktorým sa podarilo vytvoriť zamyslenia nad evanjeliom každého dňa. Pre záujemcov budú dostupné v mobilnej aplikácii pre systém Android Forty ForYou, na FB stránke@FortyForYou a instagrame IG @lauramladez a na webe laura-mladez.sk.

Projekt Forty for you začal na Popolcovú stredu a trvať bude do Veľkonočného pondelka, teda do 10. 4. 2023. Cieľom projektu je predovšetkým poskytnúť mladým, ale nie len im, podnety a priestor k hlbšiemu prežívaniu pôstneho obdobia. Ponúka zamyslenia vo forme zdieľania mladých ľudí, podnety na osobnú modlitbu a konkrétny skutok na deň v súlade s Božím Slovom a bonus – pieseň, myšlienku, návrh na prednášku. Obohatením ročníka 2023 sú nedeľné zamyslenia z dielne sestier saleziánok, biblistiek.

Projekt Forty for you nepredstavuje len teóriu, ako lepšie prežiť pôst. Podnecuje mladého človeka k skutkom na prehĺbenie jeho viery. „Keď sa zamýšľam, ako ja vnímam celý projekt, je to jasné. For you…niečo pre teba! Niečo, čoho cieľom je tešiť, povzbudzovať, obohacovať iných. Je pre mňa nádherným pôstnym darom pre ľudí v dnešnej dobe.  Pomáha  prežiť štyridsať dní jednoduchšie, krajšie, no čo je podstatné, hlavne s veľkou hĺbkou vo vnútri. Nielen ako čas, kedy človek “nemôže“ počúvať príliš radostnú a hlasnú hudbu, nielen ako čas, kedy sa človek musí zriecť oveľa viac vecí ako obyčajne, nie len ako čas, kedy chodíme na krížovú cestu. Nielen ako čas, ktorý treba jednoducho “prežiť.“ S Forty for you sa dá prežiť pôst mimoriadne.“ hodnotí projekt autorka Lenka.

Zamyslenia sa dajú využívať aj ako forma rannej modlitby na internátoch či hodinách náboženstva.

Za tím Forty for you sr. Marta

Linky na jednotlivé fóra:

https://www.facebook.com/FortyForYou

https://www.instagram.com/lauramladez/

https://www.laura-mladez.sk/

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Naše nádeje

Život Panny Márie zahŕňal RÔZNE ŽIVOTNÉ CESTY, ktoré sa v živote ľudí obyčajne navzájom vylučujú. Ona spája v sebe panenstvo a manželstvo, zasvätenie Bohu a materstvo.

História bratislavskej lurdskej jaskynky

Necelý kilometer od jednej z najrušnejších ulíc Bratislavy sa nachádza azda najpokojnejší kút nášho hlavného mesta. Toto tiché miesto bolo vystavané v opustenom kameňolome, z ktorého sa ťažilo na výstavbu neďalekej Kaplnky Panny Márie Snežnej.

Petrova veľkonočná cesta

Poďme spolu s Petrom do jeho loďky, nachádzame sa v kontexte prvého zázračného rybolovu. Siete sa trhajú od množstva rýb a Peter prežíva, napriek veľkej horúčave dňa, mrazenie na chrbte.