Program kanonizácie Artemide Zattiho SDB

od | sep 25, 2022 | Saleziáni, Svet

 

Zdroj: ANS – Rím

Bol zverejnený oficiálny program podujatí organizovaných Saleziánskou kongregáciou pri príležitosti kanonizácie saleziána koadjútora Artemide Zattiho. Okrem hlavného aktu kanonizačného obradu, ktorému bude v nedeľu 9. októbra 2022 predsedať pápež František, sú na dni, ktoré mu budú bezprostredne predchádzať a po ňom, naplánované ďalšie dôležité podujatia.

V sobotu 8. októbra dopoludnia o 10:00 hod. sa v Aule Pavla VI. vo Vatikáne uskutoční svätá omša, ktorej bude predsedať hlavný predstavený Saleziánov dona Bosca don Ángel Fernández Artime; po nej bude nasledovať niekoľko svedectiev o osobe budúceho svätca. O 12:00 hod. sa potom uskutoční osobitná audiencia u pápeža Františka pre všetkých saleziánov a členov saleziánskej rodiny, ktorí prídu na Zattiho kanonizáciu.

Popoludní bude možnosť púte so sprievodcom po miestach dona Bosca v Ríme, s trasami pre jazykové skupiny.

Zatti 09 2022 02

V nedeľu 9. októbra sa pozornosť celej saleziánskej rodiny na svete sústredí na eucharistickú slávnosť a obrad kanonizácie, ktorému bude predsedať pápež František na námestí pred Bazilikou svätého Petra. Spolu s Artemidom Zattim bude za svätého vyhlásený aj Giovanni Battista Scalabrini, biskup z Piacenzy, zakladateľ Kongregácie misionárov svätého Karola a Kongregácie misionárok svätého Karla Borromea.

„Všetci spolubratia, ktorí sa chcú zúčastniť na stretnutí so svojimi provinciálmi, sú pozvaní do Ríma zo všetkých provincií sveta,“ oznámil hlavný predstavený v liste zaslanom predstaveným všetkých saleziánskych provincií sveta. „Kanonizácia Artemida Zattiho bude veľkým sviatkom pre nás všetkých saleziánov, ale najmä pre našich bratov koadjútorov.“

Hlavný predstavený potom požiadal všetkých členov Generálnej rady, aby sa zúčastnili na tomto významnom dni, a pozval všetkých provinciálov 91 provincií a vizitatórií Kongregácie. Hlavný predstavený pozval aj saleziánskych biskupov, arcibiskupov a kardinálov, ktorí sa chcú zúčastniť. „Bude to určite veľký deň pre celú Cirkev, pre jednotlivé cirkvi a pre saleziánsku kongregáciu,“ vysvetľuje don Á. F. Artime.

Saleziánski koadjútori, ktorí pri tejto príležitosti prídu do Ríma, sú zároveň pozvaní pokračovať v púti a navštíviť saleziánske svätyne Valdocco-Chieri a Colle Don Bosco od 10. októbra do 14. októbra 2022 doobeda.

A 11. októbra bude v rámci púte v Bazilike Panny Márie Pomocnice kresťanov v Turíne-Valdoccu Hlavný predstavený predsedať ďakovnej eucharistii za dar svätosti Artemida Zattiho.

„Celá kongregácia a saleziánska rodina sú pozvaní sláviť ďakovnú eucharistiu v ten istý deň a v každej časti saleziánskeho sveta, v spoločenstve s tou, ktorú budeme sláviť na Valdoccu,“ uzatvára 10. nástupca dona Bosca.

Ak sa chcete zúčastniť podujatí v sobotu 8. októbra v Aule Pavla VI., kliknite sem.

Ak chcete získať informácie a požiadať o vstupenky, napíšte na: mfrangapane@sdb.org.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Banská Bystrica

Bohu vďaka za všetko, čo sme v uplynulom mesiaci prežili, a nech nás nové inšpirácie vedú k novému pohľadu na krásny saleziánsky život.

Mikuláš na Miletičovej

V nedeľu 4. decembra prišiel svätý Mikuláš aj ku saleziánom v Bratislave na Miletičovej.

Veľký Biel

Exallievi mali u nás duchovnú obnovu, na ktorej slávili svoje narodeninové jubileá viacerí z ich radov. Všetkého bolo dosť – ľudí, radosti, duchovných zážitkov i jedla.

Opojení veľkosťou 1939 – 1948

Začali sme štvrtú etapu prípravy na storočnicu saleziánov. Obdobia Adventu a Vianoc sú príležitosťou uvedomiť si malosť a pokoru Boha, ktorý prichádza nenápadne a skromne k nám.

Plagáty k Heslu 2023 sú zverejnené

Generálny dom saleziánov v Ríme zverejnil oficiálne plagáty k Heslu na rok 2023. Sú k dispozícii na stiahnutie vo viacerých svetových jazykoch.