Prímestský tábor u saleziánov v Prešove

od | aug 16, 2023 | Saleziáni

 

V pondelok 14. augusta 2023 začal v oratóriu dlho očakávaný prímestský tábor s témou „Aladin”.

Deti aj animátori sú odhodlaní objavovať čaro Aladinovej lampy a sú plní očakávania, čo ich na ceste za ňou čaká. Spoločne sa vďaka dobre vytvorenej atmosfére a tematickému prostrediu preniesli do mestečka Agrabah a začali spoznávať čarovné tajomstvá tohto kraja. Hneď na začiatku si zahriali svalové partie pri tancoch a potom sa začali spoznávať s ostatnými účastníkmi tábora. Sú tu vytvorené táborové rodiny, s ktorými budú putovať cestičkami mestečka nasledujúce dva týždne.

Presov 08 2023 03

Deti sa rýchlo udomácnili v čarovnom mestečku Agrabah. Začali hrať pripravené hry a plniť úlohy. Museli sa napríklad vžiť do rolí rôznych princov, žiadačov o ruku princeznej Jasmíny, čo ozaj nebolo jednoduché. Ale boli tam aj rodinky, ktorým táto úloha až taký problém nerobila.

Presov 08 2023 02

Presov 08 2023 04

Presov 08 2023 06

Deti tu majú možnosť rozvíjať a nadobudnúť aj nové talenty vďaka dielňam. Pri niektorých aktivitách sa zase museli popasovať so strategickou hrou, ktorá si vyžadovala veľa úsilia nielen nôh, ale aj hláv. Po skončení dňa odchádzajú všetci z oratória síce vyčerpaní, ale hrdí na svoje výkony a natešení do ďalších dní tábora.

Presov 08 2023 05

Zdroj: Saleziáni Prešov

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Začiatok nového pastoračného roka v saleziánskej provincii

Vedenie saleziánskej provincie v Bratislave na Miletičovej uskutočnilo v pondelok 18. septembra stretnutie všetkých zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí sa zúčastňujú na zabezpečovaní a organizovaní saleziánskych aktivít na provinciálnej úrovni.

Žilina – SOŠ

V čase čítania týchto riadkov už naša komunita naplno žije školským rokom na SOŠ svätého Jozefa Robotníka a chlapčenským internátom.

Nová Dubnica

Po takmer trojmesačnej prestávke sa opäť hlásime z Novej Dubnice, v novom zložení a s novým nadšením pre záchranu duší.