Prichádza zima a sneh, ale nestrácame nádej

od | okt 2, 2021 | Misie

Autor: Savio / Foto: archív Savio

Jakutsko

Každodenný život v mrazoch, ktorý tu trvá 8 až 9 mesiacov, má svoje pravidlá, ktoré sa určite oplatí dodržiavať. Záleží však od toho, aké mínusové číslo teplomer ukazuje. Zatiaľ čo miestni tvrdia, že pri – 40°C je ešte absolútne bezpečné a príjemné zahrať si vonku futbal, pri nižších teplotách už ani im nie je všetko jedno. Základom prežitia je neostávať vonku dlhšie než 20 minút, nechodiť rýchlo, nedýchať ústami a už vôbec nebežať. Bez kožucha, najlepšie sobieho, ani na krok, čo platí pre dámy aj pánov. Nosiť v takomto počasí mejkap je absolútny nezmysel, keďže človeku do niekoľkých sekúnd primrznú mihalnice aj obočie. To isté platí aj pre okuliare.

Prichadza zima a sneh 03

Pomôžme vytvoriť teplo domova príspevkom na rekonštrukciu komunitného domu

Zámerom Tehličky 2021 je pomôcť komunite saleziánov, ktorí sú misionármi v Jakutsku, aby ich dielo nezaniklo, neuvädlo, ale naopak, aby mohlo rásť a kvitnúť. Čo je pre to potrebné? Najviac je potrebná naša láska, či už vo forme modlitby alebo zhmotnená vo forme finančnej pomoci. Dom v Aldane, ktorý bol počiatkom misijnej činnosti saleziánov v Jakutsku, je v havarijnom stave a nutne potrebuje rekonštrukciu, aby mohol plniť funkciu, na ktorú bol určený každý saleziánsky dom. Aby bol miestom, kde mladí ľudia môžu prísť a zmysluplne tráviť čas.

Prichadza zima a sneh 02

Tehlička

Vďaka tohtoročnej zbierke  Tehlička pomáhame saleziánskej komunite v Jakutsku s prestavbou ich domu. Prvá časť prestavby sa venuje oprave strechy. Prestavba začala ešte počas letných prázdnin a aktívne sa do nej zapájajú saleziáni spolu s robotníkmi a niektorými farníkmi.

Prichadza zima a sneh 04

„Strecha zatiaľ nie je hotová. Začalo pršať, v dome máme kopu vody a v celom dome sú plesne. Začali sme s odvlhčovaním, ale je to náročná práca. Do toho prichádza zima, už padol aj prvý sneh, no práce pokračujú. Nestrácame nádej a snažíme sa dať všetko dokopy.“ hovorí Niko, salezián asistent z Jakutska.

Prichadza zima a sneh 05

Vďaka prestavbe bude dom môcť znova plniť funkciu, na ktorú bol určený každý saleziánsky dom. Aby bol miestom, kde mladí ľudia môžu prísť a zmysluplne tráviť čas. Stále je aj možnosť túto zbierku finančne podporiť a môžete tak urobiť cez stránku Tehličky, kde nájdete aj veľa zaujímavých a užitočných informácií o živote na najchladnejšom mieste na zemi. Ďakujeme všetkým, ktorí zbierku podporili finančným príspevkom alebo modlitbou!

Prichadza zima a sneh 07

Video Tehlička 2021

Prichadza zima a sneh 06

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Jakutsk – marec

Koncom januára sme oslávili 50-tku Paľa Piatrova aj vo farnosti, aj v komunite. Teraz máme po jednom zástupcovi v každej dekáde od 30 do 70 rokov.

Auto pre Saleziánov do Azerbajdžanu

Humanitárna organizácia MIVA začala zbierku na kúpu auta pre saleziánov v Azerbajdžane. Aj vy môžete touto cestou zlepšiť dopravné možnosti našich misionárov.