Príbeh dona Bosca

od | jan 30, 2023 | Saleziáni

 

Don Bosco si myslel, že okrem konania dobra je potrebné dať o ňom aj vedieť.

Aj táto myšlienka zaznela v príbehu o don Boscovi, ktorý sa počas dvoch stretnutí pokúsili nahovoriť deti zo Stretka mediálnych nadšencov na Spojenej škole sv. Jána Bosca v Novej Dubnici.

Video si môžete pozrieť TU.

Pribeh db 01 2023 02

Nejde síce o profesionálnu nahrávku, ale tak ako hovoril don Bosco o svojich chlapcoch v súvislosti s ich spevom, môžeme aj my povedať, že rozprávanie detí je potrebné počúvať srdcom, nie ušami. Do svojich výkonov dali viac srdca ako rozumu a zručnosti, no na dielo ktoré sa im v tak krátkom čase podarilo spraviť sú isto hrdí.

Zdroj: Saleziáni Nová Dubnica

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Začiatok nového pastoračného roka v saleziánskej provincii

Vedenie saleziánskej provincie v Bratislave na Miletičovej uskutočnilo v pondelok 18. septembra stretnutie všetkých zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí sa zúčastňujú na zabezpečovaní a organizovaní saleziánskych aktivít na provinciálnej úrovni.

Žilina – SOŠ

V čase čítania týchto riadkov už naša komunita naplno žije školským rokom na SOŠ svätého Jozefa Robotníka a chlapčenským internátom.

Nová Dubnica

Po takmer trojmesačnej prestávke sa opäť hlásime z Novej Dubnice, v novom zložení a s novým nadšením pre záchranu duší.

Veľký Biel

Teší nás, že aj náš domček bol cez prázdniny bohato navštevovaný a že popri tom všetkom sme stíhali obslúžiť saleziánsku rodinu.