Príbeh dona Bosca

od | jan 30, 2023 | Saleziáni

 

Don Bosco si myslel, že okrem konania dobra je potrebné dať o ňom aj vedieť.

Aj táto myšlienka zaznela v príbehu o don Boscovi, ktorý sa počas dvoch stretnutí pokúsili nahovoriť deti zo Stretka mediálnych nadšencov na Spojenej škole sv. Jána Bosca v Novej Dubnici.

Video si môžete pozrieť TU.

Pribeh db 01 2023 02

Nejde síce o profesionálnu nahrávku, ale tak ako hovoril don Bosco o svojich chlapcoch v súvislosti s ich spevom, môžeme aj my povedať, že rozprávanie detí je potrebné počúvať srdcom, nie ušami. Do svojich výkonov dali viac srdca ako rozumu a zručnosti, no na dielo ktoré sa im v tak krátkom čase podarilo spraviť sú isto hrdí.

Zdroj: Saleziáni Nová Dubnica

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.