Prekvapení nádejou 1968 – 1970

od | apr 16, 2023 | Saleziáni

 

V roku 1968 prichádza „Dubčekovská jar“ a s ňou i nádej na otvorenie sa a slobodné účinkovanie. Skutočnú nádej nám však nezávisle od politických a spoločenských okolností dáva Vzkriesený Kristus.

Táto etapa prípravy na storočnicu nám ponúka príležitosť zamyslieť sa nad nádejou v mojom živote. Nakoľko dôverujem Kristovým slovám? Je živý aj v mojom živote? Koniec koncov, aj pre dona Bosca bol Vzkriesený Kristus počiatkom jeho apoštolskej práce, keď otvoril prvé oratko práve na Veľkonočnú nedeľu.

Materiály sú k dispozícii na: 100.saleziani

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.