Pozdrav z Azerbajdžanu

od | apr 12, 2023 | Saleziáni, Misie

 

Milí spolubratia, príbuzní a dobrodinci misie v Azerbajdžane. Srdečne vás všetkých a každého osobne pozdravujem vo veľkonočnej oktáve. Tento rok som azda prvýkrát v živote nestihol do sviatkov poslať žiaden pozdrav.

Ešte len začína 4. mesiac v roku a už mám popri bežnom živote za sebou štyri dlhé zahraničné cesty. Týždeň som si robil duchovné cvičenia s biskupmi centrálnej Ázie v Taškente v Uzbekistane. To bol naozaj požehnaný čas. No okrem toho som bol služobne celý týždeň v Salt Lake City v štáte Utah, týždeň v Kazachstane som kázal predveľkonočnú obnovu pre kňazov, rehoľníkov a dobrovoľníkov v jednej zo štyroch tamojších diecéz – a pretože nemajú biskupa, tak som mal pre nich i omšu posvätenia olejov. Aby nebolo málo, tak v marci i služobný pobyt v Paríži…

Saleziáni pripravovali ku krstu väčšiu skupinu katechumenov a tak popri rozhovoroch s nimi a bežných i mimoriadnych stretnutiach akosi nezostával čas na administratívu a poštu.

Napokon sviatočné dni prešli a prechádzajú veľmi pekne a pokojne, ale do kalendára radšej ani nechcem pozerať, aký je prepchatý…

Ďakujem vám, že sa za mňa a za nás modlíte. Po skončení pandemických obmedzení je to tu dosť husté a náročné.

Verím, že Pán Boh mi dá potrebné sily… a že bratia budú i naďalej ochotní niektoré zo služobných ciest zobrať na seba.

Nech sa vám darí!

Váš misionár
Mons. Vladimír Fekete SDB

 

Miestna TV CBC urobila malý videoklip o tom ako v Baku katolíci svätia v tomto roku Veľkú noc. Ak budete mať čas a záujem, tu je. Video je v ruštine. Zapnite si zobrazovanie titulkov a potom ich automatický preklad do slovenčiny.

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.

Jakutsk – marec

Koncom januára sme oslávili 50-tku Paľa Piatrova aj vo farnosti, aj v komunite. Teraz máme po jednom zástupcovi v každej dekáde od 30 do 70 rokov.

Šachový turnaj

Druhý ročník šachového turnaja sa konal v priestoroch nového oratória u saleziánov v Bratislave na Miletičovej v sobotu 6. 4. 2024.