Poprad

od | mar 3, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Poprad

V Poprade sme v polovici januára intenzívne pripravovali klzisko na dvore vo Veľkej. A vďaka povestným popradským mrazom sa to aj podarilo. Ľad bol slávnostne spustený do prevádzky tesne pred sviatkom dona Bosca a aj on prispel k jeho nezameniteľnej atmosfére. Ale pekne poporiadku. Ako správni saleziáni sme prípravu tohto sviatku vôbec nezanedbali, a to nielen technickú (o ľade ste už počuli), ale ani tú duchovnú, v ktorej nám veľmi pomáhal aj deviatnik.

Poprad 03 2022 02

Ale určite ste zvedaví aj na našu slávnosť. Tak v prvom rade je tu Don Bosco show, do ktorej sa vložil náš Pavol Drška. So svojím nadšením a láskou k divadlu vytvoril tím, delegoval úlohy, robil konzultácie a do toho pripravoval provinciálnu kapitulu a učil našich novicov… A hoci jej atmosfére trochu ubrala online podoba, saleziánske srdce, ktoré sme v nej hľadali, sa napokon našlo v našich komunitách, medzi mladými a dúfame, že aj u vás.

Poprad 03 2022 03

Na samotný sviatok sme vo velickom kostole mali slávnostnú svätú omšu s nemenej slávnostným kazateľom až z ďalekého Brna Petrom Košákom, ktorý Poprad veľmi dobre pozná zo svojho nedávneho pôsobenia. Na omšu bola pozvaná celá saleziánska rodina a účasť bola ozaj požehnaná, a to nielen z Veľkej, ale z celého Popradu, dokonca aj z Kubách.

Po omši sme sa potom stretli na dvore nášho domu a pokračovali sme v družných rozhovoroch. Znova sa k nám akoby vrátil život taký, ako má byť. Konečne sa dala cítiť tá rodinnosť, ktorou je naša rodina povestná. Spontánne sa zahral aj hokejový zápas medzi Veličanmi a oratkármi. Iste vás zaujíma, kto vyhral. Musím konštatovať, že víťazstvo zostalo domácim.

Poprad 03 2022 04

O niekoľko dní nechýbal ani tradičný karneval na ľade pre deti vo Veľkej, ktorý animátori pekne pripravili aj tento rok. V oratku i vo Veľkej sa postupne rozbiehajú všetky aktivity, zvlášť sa obnovili duchovné obnovy nielen pre našich mladých, ale i pre birmovancov z farnosti Juh, s ktorou takto priamo spolupracujeme.

Ale nezabudli sme ani na to, že korona okolo nás stále krúži. Hoci má naša komunita celoslovenské prvenstvo, odvtedy sa nám táto pliaga šťastlivo vyhýbala. Vo februári sa však u nás vyskytli dva pozitívne prípady, ale bez väčších komplikácií. Inak sa držíme zdraví, azda u nás tá korona nenarobí veľkú „paseku“.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.