Poprad

od | jan 15, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Poprad

Stretnutie rodičov novicov v noviciáte 2. – 4. 12. 2022
Počas prvého víkendu v decembri nás navštívili rodiny a priatelia našich novicov. V piatok mali možnosť zúčastniť sa na svätej omši v oratóriu, po ktorej sme ich privítali spoločnou večerou a prezentáciu našej kaplnky v noviciáte. Sobotu sme strávili čas výletom na Hrebienok a návštevou ľadového domu, ktorý sa tento rok inšpiroval mestom Jeruzalem, Božím hrobom a zastaveniami krížovej cesty. Okrem krásneho slnečného počasia sme strávili čas aj posedením pri čaji. Večer sme predstavili hosťom počas prezentácie život v noviciáte a tiež sme ich pozornosť otestovali v kvíze. V nedeľu sme spolu prežili svätú omšu a po spoločnom slávnostnom obede sme sa s našimi rodinami rozlúčili. Všetci sme sa vrátili do svojho bežného života obohatení a vďační za spoločný čas, ktorý sme mohli stráviť.

Oslava dona Rinaldiho – Deň patróna komunity 5. 12. 2022
Po trojročnej prestávke sme v prvý pondelok decembra oslávili sviatok patróna našej komunity svätého Filipa Rinaldiho spolu s komunitou saleziánov spolupracovníkov z Popradu a okolia, ktorí sú súčasťou našej komunity. Začali sme svätou omšou o 17.00 vo farskom kostole. Po nej sme spolu strávili príjemný večer pri dobrom jedle, v družných rozhovoroch v kruhu saleziánskych dobrovoľníkov, ktorí sú dôležitou súčasťou našej komunity už dlhé roky. Počas tohto večera sa uskutočnila aj krátka prezentácia života noviciátu v podaní novicov a tiež prehliadky vynovenej kaplnky Premenenia Pána, ktorá je súčasťou noviciátu. Po tejto oslave sme sa rozlúčili srdcom plným vďačnosti za všetky veľké veci, ktoré Pán koná v našich životoch a ktoré má ešte pre nás pripravené a s prianím stretnúť sa tak aj o rok.

Poprad 01 2023 02

Ďakovná návšteva u dobrodincov na Orave 11. 12. 2022
Druhú decembrovú nedeľu sme sa spoločne s naším direktorom Ľubošom Stebnickým a Palim Drškom vybrali na Oravu poďakovať sa našim dobrodincom za zemiaky do obce Hruštín a jej filiálky Vaňovka. Večer pred tým sme dorazili k saleziánom v Námestove, kde nás miestna komunita veľmi milo a srdečne prijala. Okrem spoločných vešpier sme si mohli pozrieť miestne oratórium, kde sme prespali, aj futbal. V nedeľu ráno sme odprevadení miestnym direktorom vyrazili do rozprávkovo zasneženej oravskej krajiny smer Hruštín a Vaňovka, kde nás všade veľmi milo prijali nielen ľudia z obce, ale aj miestny pán farár. Návšteva vyvrcholila obedom, na ktorý nás naši dobrodinci pozvali. Odchádzali sme opäť viac obdarení, ako sme prišli.

Poprad 01 2023 03

Návšteva študentov teológie z Viedne v noviciáte 20. 12. 2022
V pondelok pred vianočnými sviatkami sme privítali študentov teológie z Viedne, ktorí sú zahraničnými študentmi. Hostí sme privítali spoločnou večerou, po ktorej sme im predstavili náš noviciát v krátkej prezentácii a výkladom ikon v našej kaplnke. Deň sme ukončili medzinárodnými vešperami, po ktorých nám študenti teológie z Rakúska zaspievali ich tradičnú vianočnú pieseň v rodnej reči. V utorok sme po raňajkách a spoločnej svätej omši a ranných chválach vzali našich hosťov na malý výlet do ľadového domu na Hrebienok. Po príjemnom výlete sme strávili spoločný čas obedom, po ktorom nám naši hostia ešte raz zaspievali, a dokonca nás aj roztancovali. Rozlúčili sme sa veľmi srdečne a veríme, že ich budeme môcť vo Viedni tiež navštíviť.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.