Poprad

od | dec 9, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Poprad

Poprad na Halovej KAME

Od piatka 21. do nedele 23. októbra bol v Humennom futbalový turnaj KAMA Východ 2022 pre chlapcov do 15 a do 19 rokov. Popradské stredisko na ňom malo zastúpenie v oboch kategóriách. Hráči boli z oratka aj z Veľkej. V piatok sa turnaj pre nás začal slávnostnou svätou omšou o 18:00. Po nej nasledovala večera a úvodný program. V sobotu sa po ranných modlitbách, svätej omši a raňajkách začali zápasy. V oboch kategóriách sa hral pekný futbal a naše dva tímy mali možnosť zmerať si sily s rôznymi mužstvami. Napriek tomu, že hráči oboch kategórií vydali zo seba maximum, počas soboty sa im nepodarilo vyhrať ani jeden zápas, hoci šancí na gól bolo veľa.

Poprad 12 2022 02

Po chutnej večeri nasledoval spoločný večerný program v hale – rôzne futbalové súťaže a beseda s hosťom. Bol ním hráč MFK Zemplín Michalovce Juraj Kotula, ktorý svoju futbalovú kariéru začínal na saleziánskych turnajoch.

V nedeľu po raňajkách náš starší tím hral zápas o 5. miesto s Michalovcami. Naši chlapci hrali nádherný futbal s konečným výsledkom 6 : 1 pre nás. V kategórii do 15 rokov sme tiež hrali o 5. miesto, pre zmenu s Prešovom B. Aj mladší hrali ako o život. Zápas sa skončil 3 : 0 pre Poprad. Tak sa obom tímom podarilo umiestniť na peknom 5. mieste. V mladšej kategórii bolo 8 a v staršej 6 tímov. Na penalty nakoniec vyhral Prešov. Po záverečnej svätej omši a vyhodnotení nás čakal slávnostný obed a balíčky na cestu. A potom vlak domov.

Jesenná chalanská chatovačka

Vo štvrtok 27. 10. pred posledným októbrovým víkendom sa konala spoločná chatovačka chlapčenských stretiek na saleziánskej chate na Kvetnici. Témou chatovačky bol „Stratený poklad“, o ktorý jednotlivé tímy spolu zasúťažili. Úlohy boli rôzne a chlapci si v nich mohli zmerať sily, ale zároveň sa učiť spoločnej spolupráci. Poklad sa im podarilo úspešne získať, hoci niektoré úlohy boli takmer nad ich sily a animátori im to naozaj nedali zadarmo. Domov nakoniec odchádzali unavení, ale spokojní a o zážitky a spomienky bohatší.

Poprad 12 2022 03

Komunitný výlet do Litmanovej

Prvý novembrový pondelok 7. 11. sme sa ako komunita vybrali na komunitnú púť do Litmanovej. Po spoločnej modlitbe ranných chvál a raňajkách sme sa vydali smer Litmanová. V Litmanovej sme mali okrem osobného času v tichu a ústraní aj čas na spoločný ruženec. Púť sme ukončili spoločným obedom na Salaši u Franka. Z púte sme sa vrátili pookriatí na duši i na tele. Komunitný večer sme strávili sledovaním dokumentu Ivetka a hora, kde sme sa mohli dozvedieť viac aj o histórii pútnického miesta Litmanová priamo od vizionárky Ivetky.

Poprad 12 2022 04

VHT – Veľký hokejbalový turnaj

Druhý októbrový víkend sme mali možnosť zúčastniť sa na hokejbalovom turnaji, ktorý mal tiež tri roky prestávku. Atmosféra na turnaji bola od začiatku výborná a organizátori všetko dobre naplánovali a premysleli. Na turnaj nastúpilo 9 hráčov, teda dve formácie a jeden brankár (2×4+1). Naši chlapci mali možnosť zmerať si sily s rôznymi tímami a tak oprášiť svoje hokejbalové umenie. Hrali naozaj nad očakávania a zažili výhry aj prehry a neočakávane postúpili až do boja o semifinále.

Poprad 12 2022 05

Poprad 12 2022 06

Posledný zápas s Banskou Bystricou hrali naozaj výborne a vyhrávali o tri góly. Tešili sa však príliš predčasne a nakoniec počas niekoľkých minút Banská Bystrica stav otočila a vyhrala nad Popradom 5 : 4. Napriek prehre tím z Popradu obsadil 5. miesto, čo bol po viacročnej prestávke veľmi dobrý výkon, a tak si chlapci vzali okrem získaných skúseností aj motiváciu do ďalších hokejbalových turnajov.

Cecilfest

Na konci Nedele Krista Kráľa zneli oratkom hudobné tóny. Prichádzajúci sviatok svätej Cecílie sme nemohli osláviť nijak inak ako naším Cecilfestom. Mladí sa celé poobedie zbierali, aby sa mohli spoločne podeliť o svoje hudobné talenty. Súťažiaci predviedli naozaj rôzne čísla, či už išlo o tanec, spev, hru na hudobný nástroj, alebo aj všetko dokopy. Všetky vystúpenia sa odohrali pod dozorom 3-člennej poroty, ktorú tvorili rodičia, no zároveň hudobníci – Gabo Bies starší, pán Peťo Vojtech a saleziánka spolupracovníčka Ela Mrázová.

Poprad 12 2022 07

Poprad 12 2022 08

Po dlhých dohadoch a ladných tónoch v podaní miestneho animátorského hudobného tímu porota vyhlásila výsledky. Cenu Kapor si domov odniesla skupina novicov, ktorá sa tak na ďalšom Cecilfeste ako skupina, žiaľ, zúčastniť nemôže. Pizzu za najviac zúčastnené stretko je potrebné ešte preveriť komisiou.

Spoločná celodenná duchovná obnova saleziánov na Drienici

V pondelok 21. novembra sme sa ako komunita zúčastnili na spoločnej celodennej duchovnej obnove na saleziánskej chate mamy Margity na Drienici. Duchovnú obnovu sme začali tradične v bratskej atmosfére spoločnými raňajkami, ktorými nás uhostila komunita z Prešova. Po raňajkách nám don Peter Jacko predniesol text obnovy, ktorej téma bola Radosť. Po téme sme mali čas na osobné ústranie, ktoré sme zavŕšili spoločnou svätou omšou a výborným spoločným obedom. Po obede sme strávili čas spoločným delením sa v diskusii aj na tému radosť. Duchovnú obnovu sme ukončili spoločnou adoráciu, po ktorej sme sa všetci vzájomne obohatení rozlúčili a rozišli do našich komunít.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.