Poprad

od | mar 11, 2024 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Poprad

Január je pre nás saleziánov mesiac veľmi symbolický, ale aj poriadne náročný. Ledva sme si stihli uvedomiť zmysel Vianoc a príchod Nového roka a už sa naplno pripravoval program na oslavy dona Bosca.

Pre našu komunitu bol úspech to, že sme sa konečne ako celá komunita aj s donom Gánovským stretli 31. januára na slávnostnom obede a z tohto naboostovaného eventu prikladáme aj fotografiu.

Poprad 03 2024 03

Splnil sa nám „Sen, ktorý trval a trvá“ a v tomto motte sme uviedli aj líniu tohtoročnej DB show, z ktorej tiež prikladáme obrazový materiál.

Poprad 03 2024 02

Popri tomto všetkom pulzuje klasický apoštolský život, takže môžete vidieť aj snímku z duchovnej obnovy pre mladých na Kvetnici pre obe strediská.

Podarilo sa nám zorganizovať pingpongový turnaj a fašiangovú zábavu v štýle rómskeho bašavelu. Aj takto sme sa mohli dotknúť otázky ísť na periférie a uvedomovaniu si širších súvislostí, ako len svojich bublín. Okrem podávania kvalitnej cigánskej v žemli sa osadenstvo vlnilo v rytme, ktorý nedal šancu oddychovať. Niektorí aj po pár dňoch hovorili o intenzívnej svalovke. Možno aj preto, že medzitým sme párkrát vybehli s mladými na skialpové výlety, keďže tu už máme tie Tatry.

Ostatné už cez obraz neprikladáme, pretože sme komunitnú dovolenku prežívali medzi lyžiarskymi svahmi a termálnou vodou a ešte sme neochoreli takým spôsobom, aby sme to dávali na Instagram. Proste sme si to užívali a vychutnávali.

Chystáme miestny kalčetový turnaj a pomaly aj celoslovenský. Pozvali sme v rámci Týždňa manželstva divadelné zoskupenie z Košickej Kalvárie, aby zahralo predstavenie Kamenný chodníček. Jedného člena z našej komunity do divadla aj zaangažovali pre isté momenty, ktoré sa hrajú v „hlučnej a dobrej nálade“. Niektorí by namietali, že toto v Pôste? No don Bosco vo svojich Spomienkach píše, že istý klerik mu povedal, že jeho zábavou je liturgia. Tak prajeme všetkým, aby zábava gradovala v liturgii života.

Poprad 03 2024 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.