Poprad

od | dec 7, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Poprad

Pozdravujeme z Popradu. Náš nový spolubrat Ján Drgoň ukázal všetkým, aký je šarkan, a na miestnej šarkaniáde atakoval výškou letu svojho šarkana pristávacie lietadlá. Našťastie to pochopili a šťastne sa mu vyhli. Takto mohol pohodlne zvíťaziť a predstaviť sa náročnému velickému publiku.

Počas Dušičiek sme zas mohli predstaviť miestnym ľuďom nový pomník a upravený hrob dona Víta Ušáka. Nepočuli sme žiadne ohlasy, ale všimli sme si bohatý príspevok vo forme vencov, kytíc a sviečok. Vyzerá, že je to v poriadku, aj keď nie je hneď jednoduché podľa veľkého opisu v podobe Kňaz-básnik Ján Vetva identifikovať nášho spolubrata.

Poprad 12 2023 03

Aby sme nabrali nový dych a vitalitu, odskočili sme si na komunitný výlet k našim južným susedom. Vyhriali sme si kosti, doplnili omšové víno, jazdili sme po ceste, kde vám pri 80 km rýchlosti vyhráva hudba vďaka špeciálne označeným krajniciam a vychutnali sme si uhorskú kuchyňu.

V rámci zjednocovania sa v našom rozdvojenom diele sme poskladali hokejbalový tím z oboch stredísk a vyrazili na VHT do Košíc. Vyhrali sme, čo sa dalo, až na remízu v predĺžení vo finále, kde sme nezvládli samostatné nájazdy, čím sme sa museli uspokojiť so striebrom. Chlapci po čase pochopili, že aj to je úspech.

Poprad 12 2023 02

V týchto chvíľach dáva svoje prvé duchovné cvičenia ako kňaz Miro Podstavek na Kvetnici. Uplynulé víkendy strávil na chatovačkách chlapcov a dievčat na už spomenutej chate, ktorá dostala riadne zabrať počtom zúčastnených.

V komunite sme oslávili narodeniny Dominika Vinša a meniny Martina Kačmáryho. Postupne pokračujeme v revitalizácii komunitných a apoštolských priestorov a nezabúdame ani na nás samotných. Chystáme sa na celodennú duchovnú obnovu na Drienicu.

Končíme toto podelenie sa znovunastolením nečakanej výzvy z mailu od pastoračníkov Jana a Stana: „Ak je to vo vašich silách a možnostiach, prosíme vás, aby ste pripravili v tomto týždni niečo pre mladých.“ Tak, čo už, pokúsime sa vrátiť k mladým, ak nás o to prosia.

Ubezpečujeme však všetkých, aby boli spokojní, robíme to dennodenne a aj v týždni Cirkvi pre mladých. Požehnaný Advent!

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.