Poprad

od | okt 9, 2023 | Saleziáni

 

September sme začali s „otvárakom“ v ruke. Otvorili sme všetko, čo sa dalo, a teda vo väčšej miere ako počas prázdnin. Najprv sa to začalo Dňom farnosti vo Veľkej, kde sa na našom dvore hýbali všetky kategórie od tých v kočíku až po tých s neistým krokom… V tomto prípade išlo o neistotu vzhľadom na vek. Dokonca aj mrzuté a nehostinné počasie ustúpilo, aby sa akcia mohla udiať v príjemnej podobe a pohode.

O týždeň sme takto otvorili oratko a počas celomestskej hry sme si mohli užiť rozdiel medzi dovtedy prázdnym a potom zaplneným oratkom, ktoré naplnili rodičia a ďalší sympatizanti. Postupne sme všetkých oboznámili s novinkami a doplnili aj nových členov stretiek.

V ďalšom týždni sa Dominik Vinš vybral s farnosťou autobusom na púť do Medžugoria. Spojilo sa príjemné s užitočným a popri priestore na vzťahy medzi sebou a vzťahy k moru sa budoval hlavne vzťah s Bohom.

Poprad 10 2023 02

V oratku sa uskutočnil Ligrettový turnaj. Bolo to tentoraz v inom leveli s možnosťou prespať a s gastro a nealko ponukou z vlastnej dielne animátorov. Samotné Ligretto asi nebolo až takým trhákom, ako chuť byť spolu. Je to pre nás pozitívny signál. Všetko sa to odohralo už v novozastrešenom a novovymaľovanom priestore pod taktovkou novokňaza.

Poprad 10 2023 03

Paralelne sme ponúkli ešte kurz duchovných cvičení pre vysokoškolákov a pracujúcich z oboch stredísk na Kvetnici, ktorý sprevádzal Martin Kačmáry. Aby všetko klapalo, potom sa zúčastnil aj na kurze nových direktorov v Bratislave. Čas ukáže, čo sa tam naučil.

V rámci komunitného pondelku sme využili ešte akoby letné počasie v Tatrách a vybehli sme buď pešo, alebo na bicykloch na Sliezsky dom.

Poprad 10 2023 04

Rozbehli sme už aj obnovy pre saleziánsku rodinu spolu s ostatnými rodinami v oratku. Je to možnosť prežívať spoločne našu charizmu dovnútra aj navonok a dáva to šancu týmto rôznym kategóriám vzájomne sa konfrontovať.

Taktiež sa pokúšame prepojiť naše diela cez duchovné obnovy pre mladých, ktoré sú ponúknuté spoločne pre oratko a Veľkú. Ako predpovedali naši novici, sever s malou sa spoja a Juh s Veľkou vraj tiež.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.