Poprad

od | sep 8, 2023 | Saleziáni

 

Pozdravujeme za komunitu v Poprade!

Za dva letné mesiace sa okrem výmeny posádky našej komunity udialo aj veľa apoštolských podujatí a iných prekvapení.

Komunitu opustil Ľuboš Stebnický a Paľo Piatrov. Do oratória prišiel ako novokňaz Miro Podstavek a početná skupina mladých a mladých srdcom ho šla privítať už na kňazskú vysviacku do Prešova. Novým ekonómom u nás bude Jano Drgoň, ktorý po úspešnom zvládnutí úloh v predošlej komunite prišiel začiatkom augusta. U nás ho prípadné zvládnutie úloh voviedlo do začiatku nekonečného príbehu.

Dovtedy sme stihli pobytové tábory pre chlapcov a dievčatá a taktiež prímestské tábory vo Veľkej a na sídlisku Juh.

Po spoločnom plánovaní začiatkom augusta sme boli ako komunita na pár dní v Tatranskej Bukovine. Z miestnych cyklotrás a termálnych bazénov sme pozerali na Tatry z inej strany. Pozerať sa na mnohé veci z inej strany sa nám určite bude hodiť.

Poprad 09 2023 02

Po tom, čo sme sa dozvedeli, že strecha v oratóriu bude potrebovať urgentnú výmenu, sme museli podniknúť riskantnú jazdu v podobe pôžičky. Za ten čas, kým sa strecha robila, prišli dažde a oratórium sa ocitlo v sne dona Bosca o dvoch stĺpoch, teda na mori. Keďže vody bolo dosť, na slzy už neostalo miesto, a tak sa pokúsime zanechať nasledujúcim saleziánom opravenú strechu a čo najmenšie dlhy. To prvé je fakt, to druhé…

V čase vyjdenia Vnútorných správ by mali byť úspešne za nami birmovanecký tábor, výlet pre animátorov a Bodka, ktorá má už u viacerých saleziánov bodku, ale my sa nedáme.

Keďže máme lukratívnu polohu, v našich piatich ubytovacích zariadeniach sa neustále točili všakovaké skupiny, až sme mali túžbu tieto zariadenia posunúť komunitám, ktoré nám v tom fandia z diaľky a posielajú hostí. Ak by sa našiel nejaký spolubrat s identitou kastelána, sem s ním.

Poprad 09 2023 03

Po ročnom pobyte sa s nami rozlúčil aj posledný novic Martin Godál, ktorý ukončil formačný proces a ostáva na ceste hľadania a rozlišovania, ako ďalej. Čas ukáže, či to bol posledný novic v slovenskom noviciáte.

V našej záhrade vznikol aj misijný kútik, ktorý neustále zveľaďuje Števko Urban. Ak by ste v ňom chceli mať svoje meno, stačí sa prihlásiť do nejakej novej misie. Ak sa chcete len popozerať, zveľaďovateľ vás prevedie za tri Zdravasy.

Do našej komunity patrí aj Jožko Gánovský a Kamil Kutarňa, ktorí sú v kňazskom domove na Spišskej Kapitule. Ak prechádzate okolo, zastavte sa u nich na chvíľku.

Prajeme vám požehnané dni!

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.