Podporte výzvu dobrovoľníka Juraja v Keni

od | jún 13, 2022 | Misie

 

Text a Foto: SAVIO

„Ahoj! Som Juraj. Nachádzam sa v Afrike, medzi chlapcami v núdzi, v centre Bosco Boys, kde prebieha moja ročná misia už od novembra 2021. Počas môjho doterajšieho pôsobenia som odpozoroval oblasti, v ktorých by mohlo centrum rásť a modernizovať sa. Preto prichádzam s prosbou o pomoc pri realizovaní tohto projektu.“

Pozývame vás podporiť tento malý projekt, do ktorého sa Juraj vrhol s veľkým odhodlaním. Chlapci zo saleziánskeho centra, ktoré SAVIO o.z. podporuje už niekoľko rokov v rámci programu adopcie detí, tak budú môcť športovať do sýtosti. Kalčeto aj futbal pomáhajú chlapcom v resocializačnom procese, ktorý je pre ich začlenenie do spoločnosti nesmierne dôležitý. Budeme radi, ak jeho výzvu budete zdieľať aj medzi vašimi známymi a priateľmi. Podporiť ho môžete TU.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Pozdrav z Azerbajdžanu

Milí spolubratia, príbuzní a dobrodinci misie v Azerbajdžane. Srdečne vás všetkých a každého osobne pozdravujem vo veľkonočnej oktáve. Tento rok som azda prvýkrát v živote nestihol do sviatkov poslať žiaden pozdrav.

Jakutsk

V našom oratku a mládežníckom stredisku sme pokračovali v pravidelných, najmä víkendových aktivitách. Oteplilo sa nám na príjemných – 20, a preto sme využili dary tohto prostredia a boli sme sa korčuľovať.

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.