Podcast o knihe Žasnime

od | aug 12, 2022 | Výchova

 

Ak máte chvíľku čas, zastavte sa a nechajte svoje šťastie žasnúť, aj počúvaním. Naše šťastie sa živí žasnutím.

Táto cesta je celkom jednoduchá, a predsa nesmierne obohacuje. Nech totiž robíme čokoľvek, či už jazdíme autom, čítame noviny, raňajkujeme, kosíme trávnik, alebo žehlíme, záleží na nás, ako k tomu pristupujeme. Uprostred života, uprostred všedného dňa môžeme vidieť zázraky. Musíme sa len naučiť hľadieť naň novými očami. O týchto „každodenných zázrakoch“ píše benediktínsky mních Anselm Grün vo svojej knihe Žasnime, ktorú sme vydali v našom saleziánskom Vydavateľstve DON BOSCO a rozhodli sa ju predstaviť týmto spôsobom.

V podcaste budeme rozprávať o knihe a autorovi, ale ponúkneme tiež zaujímavý rozhovor s prekladateľkou knihy.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Ako prežiť sv. omšu s deťmi?

Najmä, keď sú deti ešte malé, neposedné a vyrušujú, keď ešte poriadne nerozlišujú kostolnú lavicu od preliezky a rodič sa niekedy ide prepadnúť od hanby?

Rodičovské výzvy v digitálnej dobe

S narastajúcim vplyvom digitálnych technológií je úloha rodiča o čosi náročnejšia. Okrem bežných výchovných situácií by mal byť sprievodcom svojich detí v spleti aplikácií a online obsahov.

Mediálny krúžok v Žiline

Deň pred sviatkom sv. Dominika Savia navštívili mladí mediálni nadšenci zo Spojenej školy sv. Jána Bosca v Novej Dubnici Strednú odbornú školu sv. Jozefa Robotníka v Žiline.