Plný zástup miništrantov pre Dominika Savia

od | máj 13, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Michalovce

Na sviatok Dominika Savia, v sobotu 6. mája, sa pri našom altánku u saleziánov v Michalovciach už od ôsmej hodiny rozliehala vôňa práve vareného gulášu.

O pol hodinu sa začali pripravovať bránky, vyťahovať hokejky s loptičkami a krátko nato sa asi dvadsiatka miništrantov z nášho strediska zišla, aby oslávili svojho svätého patróna Dominika Savia.

Michalovce 05 2023 01

Po krátkej modlitbe sa chlapci vrhli do hokejbalového zápasu, ktorý priniesol nejeden pamätný moment a predviedli sa v ňom mnohé nádejné športové hviezdy.

Michalovce 05 2023 04

Keď bol po zápase guláš takmer hotový, naši miništranti sa spolu s účastníkmi paralelne sa odohrávajúcej duchovnej obnovy v priestoroch nášho kostola pobrali na svätú omšu. Takto na začiatku omše za sprievodu hudby nášho mládežníckeho zboru spolu s kňazmi kráčal plný zástup miništrantov. Po svätej omši každého čakala porcia lahodného gulášu. Okolo druhej popoludní sa tak chlapci vracali domov nielen s plným žalúdkom, ale aj s povzbudením o Dominikovom živote z obednej kázne.

Michalovce 05 2023 03

Zdroj: SDB Michalovce

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.