Plný zástup miništrantov pre Dominika Savia

od | máj 13, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Michalovce

Na sviatok Dominika Savia, v sobotu 6. mája, sa pri našom altánku u saleziánov v Michalovciach už od ôsmej hodiny rozliehala vôňa práve vareného gulášu.

O pol hodinu sa začali pripravovať bránky, vyťahovať hokejky s loptičkami a krátko nato sa asi dvadsiatka miništrantov z nášho strediska zišla, aby oslávili svojho svätého patróna Dominika Savia.

Michalovce 05 2023 01

Po krátkej modlitbe sa chlapci vrhli do hokejbalového zápasu, ktorý priniesol nejeden pamätný moment a predviedli sa v ňom mnohé nádejné športové hviezdy.

Michalovce 05 2023 04

Keď bol po zápase guláš takmer hotový, naši miništranti sa spolu s účastníkmi paralelne sa odohrávajúcej duchovnej obnovy v priestoroch nášho kostola pobrali na svätú omšu. Takto na začiatku omše za sprievodu hudby nášho mládežníckeho zboru spolu s kňazmi kráčal plný zástup miništrantov. Po svätej omši každého čakala porcia lahodného gulášu. Okolo druhej popoludní sa tak chlapci vracali domov nielen s plným žalúdkom, ale aj s povzbudením o Dominikovom živote z obednej kázne.

Michalovce 05 2023 03

Zdroj: SDB Michalovce

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.