Plnomocné odpustky pri príležitosti stého výročia príchodu saleziánov na Slovensko

od | jan 9, 2024 | Osobitný článok

 

Apoštolská penitenciária dokumentom zo dňa 23. 11. 2023 (Prot. č. 03267/2023-1366/23/I) udeľuje možnosť získať plnomocné odpustky pri príležitosti stého výročia príchodu saleziánov na Slovensko pre tých veriacich, ktorí za obvyklých podmienok v čase od 8. januára 2024 do 8. septembra 2024 navštívia farský kostol vo Vajnoroch, kde sa uchováva relikviár blahoslaveného Titusa Zemana, alebo kostol, či verejnú kaplnku saleziánov a saleziánskej rodiny na Slovensku. Dar plnomocných odpustkov môžu využiť aj chorí a všetci tí, ktorí fyzicky nemôžu byť prítomní, a to obetovaním svojho utrpenia Pánovi alebo vykonávaním nábožných praktík.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Memoriál Jozefa Kabinu

Pozývame vás zaspomínať si na futbalové časy. V sobotu 22. 6. 2024 od 9:30 sa v Bratislave na Trnávke uskutoční 1. ročník Memoriálu Jozefa Kabinu.

Noe a zvieratká

Vydavateľstvo DON BOSCO prináša príbeh Noeho s korábom a zvieratkami v krásnom prevedení, ktoré je vhodné pre deti od 3 rokov. Veršovaný text je plný prekvapení a inšpirácií.

Hladina Dunaja výrazne stúpla

Intenzívne zrážky v Nemecku a Rakúsku spôsobili výrazné vzostupy vodných hladín v celej hornej časti Dunaja. Na slovenskom úseku rieky je tiež evidovaný výrazný vzostup vodnej hladiny.

Rebrík, jún 2024

V júnovom Rebríku je voda všade okolo nás. Viete, že 75 % živého stromu tvorí voda? Že zvuk sa šíri vo vode rýchlejšie ako vo vzduchu? Toto a omnoho viac zaujímavostí o vode sa dozviete v Téme júnového Rebríka.