Plagát hesla 2024

Vizuál hesla 2024 sme prispôsobili vizualite, v ktorej od roku 2022 komunikujeme storočnicu. Ostali sme pri koláži, v ktorej sme chceli vyzdvihnúť viaceré roviny:

 

Ústrednými postavami plagátu sú don Bosco a Panna Mária Pomocnica, ktorí sú zároveň aj ústrednými postavami sna z deviatich rokov. Sú obklopení mladými zo Slovenska. Nájdete tam mladých z historických fotiek, ale aj tých, ktorí navštevujú naše strediská v súčasnosti. Symbolicky tak vyjadrujeme storočnú prítomnosť saleziánskej charizmy na Slovensku. Mladí sú v rôznych situáciách – v spoločenstve, v pohybe, pri hre, pri oddychu, počas výletu – to všetko má poukazovať na šírku aktivít, ktoré sa dejú v našich strediskách a ktoré majú na dopad na konkrétne životy.

Na plagáte nájdete tiež vyobrazenú Baziliku Panny Márie Pomocnice v Turíne, ale aj jedno z najväčších saleziánskych stredísk na Slovensku – Mamateyku. Táto symbolika má vyjadrovať, ako Boh dáva rásť dielu dona Bosca, ako prekračuje hranice a prichádza aj na Slovensko. Umožňuje tak pokračovanie sna, ktorý podnecuje tisícky ďalších ľudí snívať a láskavým srdcom premieňať „vlkova“ na „baránkov“.

Plagat 01 2024 02

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár