Pestrá rodina, 1985 – 1993

od | júl 23, 2023 | Saleziáni

 

Od roku 1985 dochádza na Slovensku k postupnému uvoľňovaniu neslobody. V saleziánskej spoločnosti to badať vďaka stúpajúcim počtom akcií pre mladých urobených „tajne“, ale aj vďaka množstvu mladých ľudí vo formácii. Rozvoj zložiek saleziánskej rodiny v predošlých obdobiach prináša svoje ovocie. Začína sa viac spolupracovať a chápať „sieťovanie“ navzájom. Všetko je umocnené nadšením z novonadobudnutej slobody, ktorá umožňuje verejne pôsobiť po páde totalitného režimu. Táto etapa prípravy je príležitosťou prakticky zažiť, že sme jedna veľká saleziánska rodina a spoločne toho dokážeme viac.

Materiály sú k dispozícii na: 100.saleziani.sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.