Permanentná formácia múdrych starcov 65+

od | okt 5, 2023 | Saleziáni

 

Autor: Jozef Kupka SDB / Foto: Peter Timko SDB, Pavol Drška SDB

Po roku sa opäť uskutočnilo stretnutie slovenských saleziánov vo veku 65 rokov a viac. Prišlo 16 spolubratov. Všetci ktorí mohli a vládali.

Stretnutie sa uskutočnilo v dňoch 2. – 4. októbra pod Vysokými Tatrami v Gerlachove v priestoroch hotela Hubert. Počas prvého dňa bol prítomný aj provinciál don Peter Timko. Dušou a organizátorom celého podujatia bol don Pavol Drška.

Permanentna formacia 10 2023 02

Celý program prebehol vo veľmi príjemnej a pokojnej atmosfére. Bratia sa spoločne modlili, slávili sväté omše a postupne sa vzájomne zdieľali. Každý brat predstavil v krátkosti svoj uplynulý rok, ktorý prežil a radosti, starosti a trápenia, s ktorými žije. Súčasťou programu bol aj spoločný výlet na Štrbské Pleso a výlet do noviciátu v Poprade, kde si niektorí bratia mohli prvý krát pozrieť novú komunitnú kaplnku.

Permanentna formacia 10 2023 03

Na týchto stretnutiach sa spolubratia-seniori navzájom formujú zdieľaním, pretože si zdieľajú svoje vlastné životné skúsenosti. Tohto roku sa napríklad mnohé diskusie točili okolo budúcnosti animovania saleziánskej rodiny, pretože viacerí z prítomných bratov sú aktívne zaangažovaní v tejto pastoračnej práci. A otázkou je, kto ich nahradí, keď už nebudú ďalej vládať?

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.