Ako kvas v dnešnej ľudskej rodine

od | sep 11, 2022 | Osobitný článok

 

Autor: Hana Tancerová / Foto: Terézia Kötelešová a Barbora Kullačová

Takto znie nové heslo hlavného predstaveného saleziánov dona Ángela Fernandéza Artimeho na rok 2023. V tomto duchu sa nieslo aj otvorenie oratória na Miletičovej ulici v Bratislave, ktoré sa konalo 11. 9. 2022.

Pre farníkov ho už týždeň dopredu pripravili animátori spolu s novým vedúcim oratória, donom Mariánom Zacharom.

Ešte pred začiatkom akcie začalo pršať, takže sa všetci presunuli do sály pod kostolom, kde nový direktor don Karol Maník predstavil saleziánsku komunitu na Miletičke.

Kvas 09 2022 03

Potom nasledovala scénka, ktorej hlavnými hrdinami boli členovia rodiny Kvasových, ktorí nemali pre návštevu dostatočne veľa chleba a koláčov. Bolo preto úlohou detí vyzbierať na stanoviskách dostatočne veľa peňazí na kúpu jedla.

Kvas 09 2022 02

Stanoviská boli rôzne, napríklad streľba z luku, skákanie vo vreci a pretláčanie. Za získané peniaze si deti mohli dať niečo namaľovať na tvár, kúpiť si pelendrek alebo lístok do tomboly, kde sa dal vyhrať ruksak, tričká, kriedy, zošity,… Prebiehala aj súťaž o najlepší koláč, kde sa na prvom mieste ocitla ovocná bublanina.

Kvas 09 2022 04

Kvas 09 2022 05

,,Otvorenie oratka je taký okamih, kedy všetci vedia, že oratko začne fungovať. Začnú fungovať stretká, piatková čajovňa, mládežnícke sväté omše, výlety, duchovné obnovy, burzy,…Jednoducho pravidelná činnosť počas roka.“ hovorí, teraz už bývalý direktor a vedúci oratória na Miletičovej, don František Kubovič.

Kvas 09 2022 06

Na záver akcie bola odhalená časť baneru na prípravu stého výročia príchodu saleziánov na Slovensko, ktoré sa bude konať 8. januára 2024.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.