Ako kvas v dnešnej ľudskej rodine

od | sep 11, 2022 | Osobitný článok

 

Autor: Hana Tancerová / Foto: Terézia Kötelešová a Barbora Kullačová

Takto znie nové heslo hlavného predstaveného saleziánov dona Ángela Fernandéza Artimeho na rok 2023. V tomto duchu sa nieslo aj otvorenie oratória na Miletičovej ulici v Bratislave, ktoré sa konalo 11. 9. 2022.

Pre farníkov ho už týždeň dopredu pripravili animátori spolu s novým vedúcim oratória, donom Mariánom Zacharom.

Ešte pred začiatkom akcie začalo pršať, takže sa všetci presunuli do sály pod kostolom, kde nový direktor don Karol Maník predstavil saleziánsku komunitu na Miletičke.

Kvas 09 2022 03

Potom nasledovala scénka, ktorej hlavnými hrdinami boli členovia rodiny Kvasových, ktorí nemali pre návštevu dostatočne veľa chleba a koláčov. Bolo preto úlohou detí vyzbierať na stanoviskách dostatočne veľa peňazí na kúpu jedla.

Kvas 09 2022 02

Stanoviská boli rôzne, napríklad streľba z luku, skákanie vo vreci a pretláčanie. Za získané peniaze si deti mohli dať niečo namaľovať na tvár, kúpiť si pelendrek alebo lístok do tomboly, kde sa dal vyhrať ruksak, tričká, kriedy, zošity,… Prebiehala aj súťaž o najlepší koláč, kde sa na prvom mieste ocitla ovocná bublanina.

Kvas 09 2022 04

Kvas 09 2022 05

,,Otvorenie oratka je taký okamih, kedy všetci vedia, že oratko začne fungovať. Začnú fungovať stretká, piatková čajovňa, mládežnícke sväté omše, výlety, duchovné obnovy, burzy,…Jednoducho pravidelná činnosť počas roka.“ hovorí, teraz už bývalý direktor a vedúci oratória na Miletičovej, don František Kubovič.

Kvas 09 2022 06

Na záver akcie bola odhalená časť baneru na prípravu stého výročia príchodu saleziánov na Slovensko, ktoré sa bude konať 8. januára 2024.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Malá cesta kresťanských manželov

V týchto dňoch prináša Vydavateľstvo DON BOSCO v spolupráci s Radou KBS pre rodinu výnimočný pastoračný materiál s názvom: Malá cesta kresťanských manželov.

Don Bosco takmer ako Mozart

Don Bosco miloval hudbu. Hral na husliach, organe a klavíri, ale len vtedy, keď ich našiel v dome nejakého priateľa. Hudba a spev boli pre neho skvelým spôsobom komunikácie s mladými ľuďmi.