Otvorenie nového oratória Bratislava – Miletičova

od | okt 5, 2021 | Saleziáni

Autor: Jozef Kupka / Foto: Barbora Kullačová

V nedeľu 3. októbra saleziáni v Bratislave na Miletičovej slávnostne otvorili prevádzku nového oratória. V uplynulých dvoch rokoch sa priestory celej budovy rekonštruovali a teraz nastala chvíľa, že môžu byť sprístupnené verejnosti. Oratórium, ktoré sa nachádza na prízemí, má k dispozícii veľkú čajovňu, letnú terasu, klubovne a izby pre stretnutia skupín, knižnicu a peknú novú kaplnku.

Oratorium BA-MIL 05

Návštevníci sa v nedeľu mohli prejsť po všetkých nových priestoroch a pozrieť si aj ostatné časti zrekonštruovaného domu na ďalších dvoch poschodiach. Sú to priestory kde bývajú spolubratia a priestory pre ubytovanie hostí.

Oratorium BA-MIL 02

V starom oratóriu je naďalej k dispozícii herňa a telocvičňa, ktoré sa budú využívať pre športovú činnosť a pre väčšie podujatia pod strechou, napríklad pre prímestský tábor.

Oratorium BA-MIL 03

Oratorium BA-MIL 04

Všetky nové priestory vyzdobil svojimi umeleckými dielami akademický maliar Cyril Uhnák, aby aj umenie pomáhalo kultivovať a vychovávať duše a mysle obyvateľov a návštevníkov domu.

Oratorium BA-MIL 06

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Program kanonizácie Artemide Zattiho SDB

Bol zverejnený oficiálny program podujatí organizovaných Saleziánskou kongregáciou pri príležitosti kanonizácie saleziána koadjútora Artemide Zattiho.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín