Otvorenie nového oratória Bratislava – Miletičova

od | okt 5, 2021 | Saleziáni

Autor: Jozef Kupka / Foto: Barbora Kullačová

V nedeľu 3. októbra saleziáni v Bratislave na Miletičovej slávnostne otvorili prevádzku nového oratória. V uplynulých dvoch rokoch sa priestory celej budovy rekonštruovali a teraz nastala chvíľa, že môžu byť sprístupnené verejnosti. Oratórium, ktoré sa nachádza na prízemí, má k dispozícii veľkú čajovňu, letnú terasu, klubovne a izby pre stretnutia skupín, knižnicu a peknú novú kaplnku.

Oratorium BA-MIL 05

Návštevníci sa v nedeľu mohli prejsť po všetkých nových priestoroch a pozrieť si aj ostatné časti zrekonštruovaného domu na ďalších dvoch poschodiach. Sú to priestory kde bývajú spolubratia a priestory pre ubytovanie hostí.

Oratorium BA-MIL 02

V starom oratóriu je naďalej k dispozícii herňa a telocvičňa, ktoré sa budú využívať pre športovú činnosť a pre väčšie podujatia pod strechou, napríklad pre prímestský tábor.

Oratorium BA-MIL 03

Oratorium BA-MIL 04

Všetky nové priestory vyzdobil svojimi umeleckými dielami akademický maliar Cyril Uhnák, aby aj umenie pomáhalo kultivovať a vychovávať duše a mysle obyvateľov a návštevníkov domu.

Oratorium BA-MIL 06

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Banská Bystrica

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer. Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v našom stredisku.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín