Opojení veľkosťou 1939 – 1948

od | nov 29, 2022 | Saleziáni

 

Začali sme štvrtú etapu prípravy na storočnicu saleziánov. Obdobia Adventu a Vianoc sú príležitosťou uvedomiť si malosť a pokoru Boha, ktorý prichádza nenápadne a skromne k nám.

Obdobie v rozmedzí rokov 1939 až 1948 je poznačené saleziánskym „triumfalizmom“. Diela sa otvárajú, povolania pribúdajú, pozitívne ohlasy sa množia. V roku 1940 prichádzajú na Slovensko, do Trnavy, aj Dcéry Márie Pomocnice (saleziánky). Saleziáni si uvedomujú rozkvet svojho diela. Podobne to môže byť aj v našich životoch. Cítime „opojenie vlastnou veľkosťou“ a zabúdame na jednoduchosť, poníženosť a pokoru. Obdobia Adventu a Vianoc sú príležitosťou uvedomiť si malosť a pokoru Boha, ktorý prichádza nenápadne a skromne k nám.

Materiály sú k dispozícii na stránke: 100.saleziani.

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bardejov

Je tu pomerne silná a zapálená saleziánska rodina, ktorá stále hľadá spôsoby, ako upevňovať rodinnosť, rozširovať saleziánsku charizmu a odpovedať na potreby nášho okolia.

Zomrel salezián don Ján Tocký

S tichou bázňou pred Pánom a s nádejou na slávne vzkriesenie vám oznamujeme, že náš spolubrat salezián kňaz don Ján Tocký zosnul v Pánovi 21. februára 2024 vo veku 93 rokov.

Stretnutie miništrantov v Žiline

Uskutočnilo sa počas víkendu 16. – 18. februára 2024 v saleziánskom dome v Žiline. Prišlo asi 20 saleziánov z 20-tich stredísk a 200 chlapcov-miništrantov.