Opojení veľkosťou 1939 – 1948

od | nov 29, 2022 | Saleziáni

 

Začali sme štvrtú etapu prípravy na storočnicu saleziánov. Obdobia Adventu a Vianoc sú príležitosťou uvedomiť si malosť a pokoru Boha, ktorý prichádza nenápadne a skromne k nám.

Obdobie v rozmedzí rokov 1939 až 1948 je poznačené saleziánskym „triumfalizmom“. Diela sa otvárajú, povolania pribúdajú, pozitívne ohlasy sa množia. V roku 1940 prichádzajú na Slovensko, do Trnavy, aj Dcéry Márie Pomocnice (saleziánky). Saleziáni si uvedomujú rozkvet svojho diela. Podobne to môže byť aj v našich životoch. Cítime „opojenie vlastnou veľkosťou“ a zabúdame na jednoduchosť, poníženosť a pokoru. Obdobia Adventu a Vianoc sú príležitosťou uvedomiť si malosť a pokoru Boha, ktorý prichádza nenápadne a skromne k nám.

Materiály sú k dispozícii na stránke: 100.saleziani.

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Príbeh dona Bosca

Don Bosco si myslel, že okrem konania dobra je potrebné dať o ňom aj vedieť. (Kreslené video.)

Oslava sviatku dona Bosca na Miletičovej

Saleziáni a mládež v Bratislave na Miletičovej pripravili oslavu sviatku dona Bosca. Po dvoch rokoch opäť tradičným spôsobom pri spoločnom stretnutí.

Peniaze alebo život

Don Bosco bol často v nebezpečenstve života. Raz večer sa tiež veľmi preľakol, keď z hustého krovia vyskočil mladý muž a povedal: „Peniaze alebo život!“