Októbrový Rebrík sa vybral hľadať domov

Obsahom októbrového čísla časopisu Rebrík je zistiť, čo znamená domov. Téma DOMOV JE... poukazuje na každodenné drobnosti okolo nás, ktoré sú našimi istotami a vytvárajú pocit toho pravého domova, za ktorý môžeme Bohu naozaj každý deň ďakovať.

 

Októbrový REBRÍK je TU.

Rubrika Písmenková polievka prináša povesť O Kráľovej holi a Kriváni – o vari najznámejších vrchoch Slovenska a o ich vzájomnej láske, z ktorej vzišlo ich dieťa Váh – najdlhšia rieka na Slovensku. Viac však už z tejto zaujímavej povesti neprezradíme.

Aj každé zvieratko má niekde svoj úkryt. Väčšinou ho ani nezbadáme, pretože je ukrytý pred očami ľudí. Aké domovy majú zvieratká a ako sa v nich chystajú na zimu? Jazvec, bobor, salamandra, netopier, veverička a líška prezradia viac v interaktívnej prílohe s názvom Zvieracie brlôžky.

OR 09 2022 02

Počas mesiaca október prebieha kampaň eRka, ktorá má názov DOBROčiny. Na 25. strane sa deti dočítajú, ako môžu pomôcť tam, kde je to potrebné a premeniť tak svoje okolie na krajší svet. Pomôcť možno s domácimi prácami, poliať zvädnuté kvety, spríjemniť prostredie, v ktorom žijeme, zahrať sa so súrodencom. Stačí len nabrať odvahu, zapojiť sa a konať dobro.

Domov, to sú aj priatelia – a tí sa spolu veľa rozprávajú. Vďaka rozhovoru sa zbližujú a lepšie sa spoznávajú. Aj Boh chce byť naším priateľom. Prostredníctvom modlitby sa s ním môžeme lepšie zblížiť a spoznať ho. Viac o modlitbe sa čitatelia dočítajú v rubrike V Božom objatí.

Rebrík (aj predplatné) si môžete objednať na eshope Vydavateľstva DON BOSCO www.donbosco.sk, cez stránku časopisu www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 0910 777 587.

Katarína Jantáková a Peter Novák

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár