Odpustová slávnosť dona Bosca v Námestove

od | feb 2, 2023 | Saleziánska rodina

 

Foto: SDB Námestovo, archív BÚ

Námestovská komunita saleziánov sa v nedeľu 29. januára 2023 tešila prítomnosti otca biskupa Jána Kuboša, ktorý prišiel na pozvanie ich predstaveného dona Petra Hasidla SDB. Pri príležitosti blížiaceho sa sviatku svätého Jána Bosca, zakladateľa saleziánov, sa v túto nedeľu stretli v saleziánskom stredisku na Mlynskej v Námestove mnohí členovia i sympatizanti saleziánskej rodiny, aby spoločnou svätou omšou s otcom biskupom poďakovali Bohu za všetky dobrodenia.

Slávnosť začala o 10.00 hod. v stredisku, ktoré bolo naplnené do posledného miesta. V homílii diecézny administrátor poukázal na tendenciu uplatňovať moc, ktorá je v dnešnej dobe často zneužívaná. Vyzval prítomných, aby podľa príkladu svätca Jána Bosca uplatňovali svoju moc službou, ktorej bude predchádzať vedomie, že sú Božími deťmi.

Odpustova slavnost 02 2023 03

Odpustova slavnost 02 2023 02

Po svätej omši nasledoval krátky program heligonkárov z miestnej ZUŠ.

Odpustova slavnost 02 2023 04

Odpustova slavnost 02 2023 05

Saleziáni pôsobia na Orave už od roku 1958, kedy tam prišiel ako tajný rehoľník mladý učiteľ don Jozef Sobota SDB. Po revolúcii sa začalo pôsobenie saleziánov v tejto lokalite rozširovať. V roku 2000 vznikla v Námestove prvá komunita, ktorá tu v rôznych obmenách pôsobí dodnes.

Všetkým členom saleziánskej rodiny vyprosujeme k ich sviatku Božie požehnanie a ochranu sv. Jána Bosca!

Odpustova slavnost 02 2023 06

Video zo slávnosti.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Prší, neprší…? Oslavovať sa musí…!

Oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov 2024. U saleziánov v Bratislave na Miletičovej prišiel dážď… a tak aspoň najdôležitejšie veci sa museli presunúť pod strechu…

Chodili k Saleziánom ešte pred príchodom komunizmu

Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku má medzi svojimi členmi aj seniorov. Sú to starší exallievi-odchovanci, ktorí chodili do saleziánskych stredísk ešte pred príchodom komunizmu v Československu.