Odpustová slávnosť dona Bosca v Námestove

od | feb 2, 2023 | Saleziánska rodina

 

Foto: SDB Námestovo, archív BÚ

Námestovská komunita saleziánov sa v nedeľu 29. januára 2023 tešila prítomnosti otca biskupa Jána Kuboša, ktorý prišiel na pozvanie ich predstaveného dona Petra Hasidla SDB. Pri príležitosti blížiaceho sa sviatku svätého Jána Bosca, zakladateľa saleziánov, sa v túto nedeľu stretli v saleziánskom stredisku na Mlynskej v Námestove mnohí členovia i sympatizanti saleziánskej rodiny, aby spoločnou svätou omšou s otcom biskupom poďakovali Bohu za všetky dobrodenia.

Slávnosť začala o 10.00 hod. v stredisku, ktoré bolo naplnené do posledného miesta. V homílii diecézny administrátor poukázal na tendenciu uplatňovať moc, ktorá je v dnešnej dobe často zneužívaná. Vyzval prítomných, aby podľa príkladu svätca Jána Bosca uplatňovali svoju moc službou, ktorej bude predchádzať vedomie, že sú Božími deťmi.

Odpustova slavnost 02 2023 03

Odpustova slavnost 02 2023 02

Po svätej omši nasledoval krátky program heligonkárov z miestnej ZUŠ.

Odpustova slavnost 02 2023 04

Odpustova slavnost 02 2023 05

Saleziáni pôsobia na Orave už od roku 1958, kedy tam prišiel ako tajný rehoľník mladý učiteľ don Jozef Sobota SDB. Po revolúcii sa začalo pôsobenie saleziánov v tejto lokalite rozširovať. V roku 2000 vznikla v Námestove prvá komunita, ktorá tu v rôznych obmenách pôsobí dodnes.

Všetkým členom saleziánskej rodiny vyprosujeme k ich sviatku Božie požehnanie a ochranu sv. Jána Bosca!

Odpustova slavnost 02 2023 06

Video zo slávnosti.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

ADMA online november 2023

Ponúkame vám časopis Združenia Márie Pomocnice, ktorý vychádza každý mesiac. K dispozícii je aktuálne číslo na mesiac november.

Niečoviac.sk – O saleziánskej práci s mládežou

Saleziánsky pastoračný tím vytvoril na internete stránku, kde ponúka množstvo užitočných materiálov pre každého, kto pracuje s mládežou. Stránku treba navštíviť, aby ste zistili, čo všetko sa na nej nachádza.

Adventný sociálny projekt Darujme úsmev

Projekt vznikol v roku 2014. Združenie saleziánskych exallievov v spolupráci so saleziánskou rodinou a so Slovenskou katolíckou charitou ponúka možnosť pomôcť konkrétnym ľuďom v núdzi.

Semeno, ktoré prinieslo bohatú úrodu

Spolu s bratmi saleziánmi, s celou saleziánskou rodinou na Slovensku a s mladými sa pripravujeme vstúpiť do roka 100-ročnice príchodu saleziánov na Slovensko. Saleziánska charizma zapustila korene na Slovensku v roku 1924.