Ocenenie Biela vrana za pomoc Ukrajine

od | nov 18, 2022 | Saleziáni, Slovensko

 

Milé podporovateľky, milí podporovatelia,

17. novembra sme zažili neopakovateľnú chvíľu. Ocitli sme sa na javisku Slovenského národného divadla v Bratislave, kde sme spolu s ďalšími organizáciami prevzali symbolické ocenenie Biela vrana za pomoc Ukrajine. Je pre nás však veľmi dôležité, aby zaznelo: prevzali sme ho aj vo vašom mene.

Pretože nepatrí len nám, saleziánom, patrí všetkým vám, ktorí ste neostali ľahostajní k nešťastiu a bolesti blížnych na Ukrajine. Všetkým, ktorí ste nás skutkami, finančne či šírením informácií o našich aktivitách podporovali a povzbudzovali, aby zápal pomôcť neochladzoval, ale narastal; aby pomoc dobrých ľudí zo Slovenska pocítilo čo najviac našich susedov v núdzi.

Vrana 11 2022 02

Slávnostný večer bol pre nás veľmi silný z ešte jedného dôvodu – ukázalo sa, čo všetko je možné, keď sa spolu, naprieč Slovenskom, organizácie a ľudia z rôznych prostredí, spoja pre správnu vec. Sme presvedčení, že takýchto vecí, ktoré nás spájajú v úsilí o dobro, je omnoho viac ako tých, ktoré nás zdanlivo od seba vzďaľujú. Ďakujeme za vašu prácu, tento výsledok by sme jednotlivo, každý za seba, nemali šancu dosiahnuť.

Naše špeciálne poďakovanie za dôležitú spoluprácu patrí aj Domke – združeniu saleziánskej mládeže, občianskemu združeniu SAVIO, Združeniu exallievov Don Bosca a Združeniu saleziánov spolupracovníkov, a v neposledom rade sestrám FMA.

Prajeme vám pokojný víkend, ktorý my prežijeme vo vďačnosti za vás.

Vaši saleziáni

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Banská Bystrica

Bohu vďaka za všetko, čo sme v uplynulom mesiaci prežili, a nech nás nové inšpirácie vedú k novému pohľadu na krásny saleziánsky život.

Mikuláš na Miletičovej

V nedeľu 4. decembra prišiel svätý Mikuláš aj ku saleziánom v Bratislave na Miletičovej.

Veľký Biel

Exallievi mali u nás duchovnú obnovu, na ktorej slávili svoje narodeninové jubileá viacerí z ich radov. Všetkého bolo dosť – ľudí, radosti, duchovných zážitkov i jedla.

Opojení veľkosťou 1939 – 1948

Začali sme štvrtú etapu prípravy na storočnicu saleziánov. Obdobia Adventu a Vianoc sú príležitosťou uvedomiť si malosť a pokoru Boha, ktorý prichádza nenápadne a skromne k nám.