Ocenenie Biela vrana za pomoc Ukrajine

od | nov 18, 2022 | Saleziáni, Slovensko

 

Milé podporovateľky, milí podporovatelia,

17. novembra sme zažili neopakovateľnú chvíľu. Ocitli sme sa na javisku Slovenského národného divadla v Bratislave, kde sme spolu s ďalšími organizáciami prevzali symbolické ocenenie Biela vrana za pomoc Ukrajine. Je pre nás však veľmi dôležité, aby zaznelo: prevzali sme ho aj vo vašom mene.

Pretože nepatrí len nám, saleziánom, patrí všetkým vám, ktorí ste neostali ľahostajní k nešťastiu a bolesti blížnych na Ukrajine. Všetkým, ktorí ste nás skutkami, finančne či šírením informácií o našich aktivitách podporovali a povzbudzovali, aby zápal pomôcť neochladzoval, ale narastal; aby pomoc dobrých ľudí zo Slovenska pocítilo čo najviac našich susedov v núdzi.

Vrana 11 2022 02

Slávnostný večer bol pre nás veľmi silný z ešte jedného dôvodu – ukázalo sa, čo všetko je možné, keď sa spolu, naprieč Slovenskom, organizácie a ľudia z rôznych prostredí, spoja pre správnu vec. Sme presvedčení, že takýchto vecí, ktoré nás spájajú v úsilí o dobro, je omnoho viac ako tých, ktoré nás zdanlivo od seba vzďaľujú. Ďakujeme za vašu prácu, tento výsledok by sme jednotlivo, každý za seba, nemali šancu dosiahnuť.

Naše špeciálne poďakovanie za dôležitú spoluprácu patrí aj Domke – združeniu saleziánskej mládeže, občianskemu združeniu SAVIO, Združeniu exallievov Don Bosca a Združeniu saleziánov spolupracovníkov, a v neposledom rade sestrám FMA.

Prajeme vám pokojný víkend, ktorý my prežijeme vo vďačnosti za vás.

Vaši saleziáni

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

35. výročie Sviečkovej manifestácie

Bratislavská Sviečková manifestácia z 25. marca 1988 vstúpila do dejín ako jeden z najvýznamnejších verejných prejavov odporu voči komunistickému režimu v bývalom Československu.

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín