O rozjímaní

od | jan 16, 2024 | Duchovnosť

 

Naše vnútro je ako veľká stanica, kam mnohí ľudia prichádzajú a odkiaľ odchádzajú. V dlhodobom horizonte nám hrozí, že sa medzi nimi stratíme. Nebudeme viac vedieť, kto sme a kam ideme. Staneme sa prázdnymi a vnútorne chudobnými. Tento neradostný stav sa týka mnohých, ktorí stratili (alebo nikdy nenadobudli) schopnosť „ostávať“ v Bohu.

Poď sa stíšiť a započúvať do Božieho slova. Ukážeme ti, ako na to.

Autor: taliansky salezián Giuseppe Buccellato, preložil, upravil a doplnil Peter Ondrej SDB.

Knižka nie je k dispozícii v predaji. Ak o ňu máte záujem, pýtajte sa u saleziánov vo vašom stredisku.

O rozjimani 01 2024 02

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Boží služobník, kňaz Alfonz Paulen

Jedného dňa Alfonz obdržal žiadosť, či by prijal k sebe na faru saleziána Titusa Zemana, nakoľko iní farári kvôli obavám z prenasledovania to odmietli. Otec Alfonz videl aj v Titusovi trpiaceho Krista v núdzi a rozhodol sa prijať ho za kaplána.

Pôvod mena „Pomocnica kresťanov“

Meno môže byť veľavravné. Vyjadruje už od pradávna podstatu osoby. Nie je možné historicky zistiť, kedy sa po prvýkrát v živote Cirkvi objavilo oslovenie „Pomocnica kresťanov“.

Pozerať sa na svet očami múdrosti

Pápež František venuje 241. odsek encykliky Laudato Sì vzťahu medzi Pannou Máriou a jej starostlivosťou o stvorenstvo. Vyzdvihuje najmä Máriino chápanie a stráženie pravého zmyslu všetkých vecí.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.