Nový blog od dobrovoľníka Juraja z Kene

od | júl 13, 2022 | Misie

 

Text a Foto: SAVIO

 „Len čo som vybalil veci z turistiky, začal som baliť ruksak znova. Na odporúčanie bývalých dobrovoľníkov sme sa rozhodli navštíviť jednu saleziánsku komunitu uprostred ničoho. Vybrali sme sa do púšte, do dedinky Korr, v blízkosti Marsabitu. Tentokrát sa ku mne a Kristiánovi pripojila aj Monika, ďalšia slovenská dobrovoľníčka, ktorá v Keni pomáha cez inú organizáciu.

Blog 07 2022 02

Tento výlet sme pre zmenu začali večer. Po zotmení sa Nairobi mení na rušnú divočinu, preplnenú ľuďmi, autami, rikšami, či motorkami, ponorenú do nekonečných vôní a smradov, v objatí prachu a hluku, podobne ako cez deň, len o trochu intenzívnejšie. Toto veľkomesto patrí definitívne k tým, ktoré nikdy nespia…“

Blog 07 2022 04

Prečítajte si celý blog TU a zistite, ako sa táto dobrodružná cesta do čarovného kraja Marsabit skončila.

Blog 07 2022 03

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Pozdrav z Azerbajdžanu

Milí spolubratia, príbuzní a dobrodinci misie v Azerbajdžane. Srdečne vás všetkých a každého osobne pozdravujem vo veľkonočnej oktáve. Tento rok som azda prvýkrát v živote nestihol do sviatkov poslať žiaden pozdrav.

Jakutsk

V našom oratku a mládežníckom stredisku sme pokračovali v pravidelných, najmä víkendových aktivitách. Oteplilo sa nám na príjemných – 20, a preto sme využili dary tohto prostredia a boli sme sa korčuľovať.

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.