Nová Dubnica

od | mar 8, 2024 | Saleziáni

 

Záver januára sa niesol v znamení dona Bosca. V deň jeho sviatku dostali žiaci a študenti Spojenej školy svätého Jána Bosca vysvedčenia a vo veľkom oslávili svojho patróna.

Začali najmladší – svätou omšou, na ktorej už boli oblečení v kostýmoch a pripravení na karneval, ktorý nasledoval. V tom čase sa ich starší kolegovia, žiaci druhého stupňa ZŠ a študenti gymnázia a technického lýcea zameraného na programovanie, stretli na svätej omši vo farskom kostole. Oslavy pokračovali večernou svätou omšou pre všetkých farníkov, ktorej predsedal direktor komunity don František Kubovič. V jej závere vyhodnotil aj florbalový turnaj na počesť dona Bosca, v ktorom o víťazstvo bojovalo 43 hráčov z ôsmich tímov. Nasledovalo pohostenie v priestoroch oratória, rozhovory pri prestretých stoloch, mládežnícky tanec a živá hudba.

Prvú februárovú sobotu zaznamenalo naše oratórium závan nádhernej elegancie a radosti v podobe prvého ročníka plesu mladých. Večer sa začal svätou omšou, ktorú celebroval don František Kubovič, a pokračoval výbornou večerou a zábavou.

NDCA 03 2024 03

Nasledujúci deň prilákala do oratória mnoho detí a rodičov netradičná ponuka – popoludnie spoločenských hier a ochutnávky čajov. Spolu viac ako sedemdesiat účastníkov malo možnosť zahrať sa mnohé známe i menej známe spoločenské hry a dopriať si šálku teplého čaju. V dostatočnom predstihu prebehlo už aj prvé stretnutie organizačného tímu Saleziánskych majstrovstiev Slovenska v hokejbale U15 a následne sa začali robiť prvé kroky príprav.

NDCA 03 2024 02

Komunitný život nám spestrili hneď tri návštevy. Prvou bola celodenná duchovná obnova, ktorú sme mali spolu s komunitami z Partizánskeho a Dubnice nad Váhom. Nasledovala návšteva provinciálnej rady, veľmi vzácna, no veľkú škodu nám neurobila, keďže práve bola Popolcová streda a prísny pôst.🙂 Bratské návštevy zavŕšil provinciálny pastoračný tím, ktorý sa prišiel pozhovárať o aktuálnej situácii a možnostiach ďalšieho apoštolátu v Novej Dubnici.

NDCA 03 2024 04

Prázdninová ponuka sa začala Stretnutím miništrantov v Žiline, na ktorej sa zúčastnil Paľo Nizner s menším výsadkom z našej farnosti. Počas prázdnin potom bolo v ponuke korčuľovanie, výlet, mini turnaj vo florbale či kinofórum.

Spestrením komunitného života sú aj výpadky bratov zo zdravotných dôvodov. Až na jedného člena komunity sú všetci buď krátko po chorobe v stave doliečovania, alebo aktuálne PN.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.