Nevzdávať sa 1952 – 1968

od | feb 24, 2023 | Saleziáni, Duchovnosť

 

Prežívame roky tvrdého komunizmu. Celé saleziánske dielo je zruinované. Mnohí sa po väznení, napriek perzekúciám, nevzdávajú a premýšľajú, ako začať na ruinách stavať, ako pomaly a postupne s vytrvalosťou pracovať na budovaní Božieho kráľovstva. Uprostred mnohého zmaru kvitne saleziánska charizma aj v podobe prvého slovenského spoločenstva Volontárií don Bosca (VDB) založeného v roku 1965. Počas tohto pôstneho obdobia ti ponúkame tému vytrvalosti a trpezlivosti, keď Božia milosť často nepôsobí cez mimoriadne zásahy, ale vďaka drobnej práci, cez drobné odriekania a každodennú askézu.

 

 

Materiály sú k dispozícii na: 100.saleziani

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Naše nádeje

Život Panny Márie zahŕňal RÔZNE ŽIVOTNÉ CESTY, ktoré sa v živote ľudí obyčajne navzájom vylučujú. Ona spája v sebe panenstvo a manželstvo, zasvätenie Bohu a materstvo.

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

História bratislavskej lurdskej jaskynky

Necelý kilometer od jednej z najrušnejších ulíc Bratislavy sa nachádza azda najpokojnejší kút nášho hlavného mesta. Toto tiché miesto bolo vystavané v opustenom kameňolome, z ktorého sa ťažilo na výstavbu neďalekej Kaplnky Panny Márie Snežnej.