Nevzdávať sa 1952 – 1968

od | feb 24, 2023 | Saleziáni, Duchovnosť

 

Prežívame roky tvrdého komunizmu. Celé saleziánske dielo je zruinované. Mnohí sa po väznení, napriek perzekúciám, nevzdávajú a premýšľajú, ako začať na ruinách stavať, ako pomaly a postupne s vytrvalosťou pracovať na budovaní Božieho kráľovstva. Uprostred mnohého zmaru kvitne saleziánska charizma aj v podobe prvého slovenského spoločenstva Volontárií don Bosca (VDB) založeného v roku 1965. Počas tohto pôstneho obdobia ti ponúkame tému vytrvalosti a trpezlivosti, keď Božia milosť často nepôsobí cez mimoriadne zásahy, ale vďaka drobnej práci, cez drobné odriekania a každodennú askézu.

 

 

Materiály sú k dispozícii na: 100.saleziani

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.