Nenápadná cesta svätosti. Sestra Mária Černá FMA

od | nov 24, 2023 | Saleziánska rodina

 

Zdokumentovaný príbeh sestry Márie Černej, saleziánky, ktorá svojím životom svedčila o skutočnej podstate povolania. O láske, ktorá dokáže presvietiť aj najtmavšiu temnotu. Duchovne sprevádzala mnohé sestry na ceste ich povolania v čase najtvrdšej totality. Jej životným mottom zostáva: Láska je najúčinnejším spôsobom ako vyformovať srdce i život v každom čase, v každej epoche a v každom vzťahu. Nech je nám tento odkaz aj Marienkin život inšpiráciou k tomu, že uprostred všetkých čností je najväčšia láska.

Sr. Kamila Novosedlíková

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

ADMA – prvé prísľuby v Bratislave

K saleziánom na Mamateyovej v Bratislave chodím s celou rodinou už viac ako 20 rokov. Postupne sme sa všetci štyria zoznámili so saleziánskou spiritualitou a zistili sme, že je nám blízka.

S Máriou Mazzarellovou na čaji v materskej škole

Už niekoľko rokov okolo sviatku sv. Márie Mazzarellovej (13. máj) je zvykom v Cirkevnej materskej škole v Bratislave-Petržalke, ktorú spravujú sestry saleziánky, organizovať akciu určenú špeciálne pre mamičky s názvom „Čaj o piatej.“

Prší, neprší…? Oslavovať sa musí…!

Oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov 2024. U saleziánov v Bratislave na Miletičovej prišiel dážď… a tak aspoň najdôležitejšie veci sa museli presunúť pod strechu…

Chodili k Saleziánom ešte pred príchodom komunizmu

Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku má medzi svojimi členmi aj seniorov. Sú to starší exallievi-odchovanci, ktorí chodili do saleziánskych stredísk ešte pred príchodom komunizmu v Československu.