Nech sa synovia naučia dobre pracovať

od | dec 18, 2023 | Osobitný článok

 

Autor: Jozef Kupka SDB / Foto: Igor Pecha SDB

A preto saleziáni na Miletičovej pripravili pre otcov a synov tvorivé popoludnie, kde si mohli vyrobiť kŕmidlo pre vtáčikov.

V nedeľu poobede 17. decembra prišli do oratória, kde ich čakal salezián Igor Pecha. Synovia začali vyrábať svoje vlastné kŕmidlo pre vtáčikov a otcovia im účinne asistovali, aby sa pri tom nezranili… Lebo mamy doma by sa tomu veľmi nepotešili. Nad všetkým dohliadal ako odborný dozor Igor.

Synovia 12 2023 04

Nikto sa nezranil a všetci synovia vyrobili svoje pekné kŕmidlá. Aj vtáčkovia v prírode budú mať Vianoce, lebo na niektorých stromoch pribudnú takéto pekné miesta, kde dostanú svoju hostinu aj v tomto chladnom zimnom čase.

Synovia 12 2023 03

Synovia 12 2023 02

 

A na záver malé jazykové okienko

Slovo krmítko je čechizmus.

Akákoľvek konštrukcia, alebo zariadenie na kŕmenie zvierat sa v slovenskom jazyku správne nazýva kŕmidlo.

Synovia 12 2023 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.