Návšteva pápeža Františka na univerzite UPS

od | jún 13, 2024 | Saleziáni, Svet

 

Emócie a radosť z návštevy Svätého Otca na našej univerzite

Foto: © Servizio Fotografico – Vatican Media, UPS

V utorok 11. júna 2024 o 16:00 hod. navštívil saleziánsku univerzitu v Ríme pápež František. Príležitosť bola daná súkromným stretnutím, ktoré pontifik absolvoval s kňazmi Ríma „priemerného veku“ (11 až 39 rokov od kňazskej vysviacky). Veľký ohlas v okolí malo množstvo občanov, ktorí ho prišli pred UPS pozdraviť.

Po príchode do blízkosti Auly Pavla VI. pápeža privítal kardinál Ángel Fernández Artime, veľký kancelár UPS a hlavný predstavený saleziánskej kongregácie. Ďalej rektor magnificent profesor don Andrea Bozzolo a všetky akademické a rehoľné autority UPS, ktoré ho s láskou pozdravili.

UPS 06 2024 02

UPS 06 2024 03

Hneď potom pápež pristúpil k mnohým prítomným prednášateľom, študentom a spolupracovníkom, jedného po druhom ich pozdravil a oslavoval s nimi za spevu a neutíchajúceho nadšenia. Nevynechal ani bratský pozdrav starším saleziánom, deväťdesiatšesťročnej matke rektora a rehoľným sestrám, ktoré sa o nich starajú vo vnútornej ošetrovni.

UPS 06 2024 04

UPS 06 2024 05

UPS 06 2024 06

O 16:15 hod. vstúpil pápež František do auly na stretnutie za zatvorenými dverami s pozvanými kňazmi, na konci ktorého sa v prítomnosti rektora podpísal do „Knihy cti“ univerzity, do ktorej napísal: „Veľmi spokojný s týmto stretnutím s kňazmi. Prosím, modlite sa za mňa. S pozdravom Francesco.“

UPS 06 2024 07

UPS 06 2024 08

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Carlo Braga

Carlo sa narodil v roku 1889. Detstvo a ranú pubertu prežil v Tirane, malom talianskom mestečku v Lombardskom kraji. Druhý syn z druhého manželstva stratil svojich blízkych, keď bol ešte dieťa.

Nové podnety od pápeža

„Deti: budúce generácie“. Takýto bol názov stretnutia pápeža s deťmi vo Vatikáne. Bola to akási príprava na Svetové stretnutie detí 25. a 26. mája 2024. Pápež František prišiel za deťmi a tie sa na neho „doslova vrhli“, podávali mu ruky.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín