Návrat ukrajinských chlapcov domov

od | aug 10, 2022 | Slovensko

 

29 ukrajinských chlapcov, ktorých vo februári prijali slovenskí saleziáni, sa vrátilo späť do domu v Ľvove, v ktorom predtým bývali.

Sú to najmä malí chlapci, ktorí si želali vrátiť sa na Ukrajinu. Ďalších 12 chlapcov bude naďalej umiestnených v saleziánskych strediskách (Bratislava-Miletičova, Hody a Žilina) s možnosťou pokračovať v štúdiu na slovenských školách. V Žiline budú študovať na saleziánskej škole SOŠ sv. Jozefa robotníka. Záväzkom saleziánov je dať im možnosť ukončiť školy a poskytnúť im všetku potrebnú podporu. Títo chlapci dali jasne najavo, že by chceli zostať a pokračovať v štúdiu na Slovensku. Slovenskí saleziáni sú v neustálom kontakte so saleziánskym domovom – sirotincom v Ľvove a v prípade potreby budú k dispozícii pre prípadné ubytovanie aj ostatných chlapcov.

Ua 08 2022 02

Ua 08 2022 03

Humanitárna pomoc šťastne dorazila na Ukrajinu

Kamión humanitárneho materiálu zo Slovenska (prevažne potraviny a lieky) sa vyložil v sklade v Užhorode, odkiaľ sa materiál postupne rozváža dodávkami do menších miest, kde ľudia čakajú a často sú odkázaní na túto formu pomoci. Naši ukrajinskí spolubratia, otec Mychajlo a Grisha Shved, sa osobne starajú o tento rozvoz priamo ľuďom. Situácia je ešte stále na mnohých miestach napätá, preto je istejšie pohybovať sa s nepriestrelnými vestami. Poslali nám túto fotku zo Siverska (Luhanská oblasť) a vyjadrujú vďačnosť za vašu neúnavnú ochotu pomáhať ľuďom v núdzi.

Ua 08 2022 04

Ua 08 2022 05

Výlet ukrajinských chlapcov zo Žiliny

Don Pavol Dzivý zobral ľvovských chlapcov, ktorí sú ubytovaní v saleziánskom dome v Žiline, na výlet do oravského zámku, kde mali možnosť navštíviť aj múzeum a obdivovať krásnu okolitú prírodu. V zámku chlapcov najviac zaujal mučiarenský odvykací nástroj – klada proti častému používaniu telefónu 😃.

Ua 08 2022 07

Ua 08 2022 07

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Festival Lumen 7. – 8. júna 2024

Už o pár dní sa uskutoční v Trnave hudobný Festival Lumen. Jednotlivé podujatia sa budú konať počas dvoch dní na viacerých miestach: na námestiach, na uliciach v kostoloch aj v kine.

Konferencia KOMPAKT

Ponúkame vám fotografie z diskusnej konferencie KOMPAKT, ktorá sa uskutočnila 16. mája 2024 v Košiciach pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku. Konferencia sa konala v Kultúrnom centre TABAČKA.

Ohlas + svätý Mikuláš + 1 omša = Šaštín

Slovenskí biskupi na svojom zasadaní 24. januára 1924 v Žiline spolu vyjadrili jasné želanie mať saleziánov doma: celý biskupský zbor podpísal „Ohlas slovenských biskupov k ľudu katolíckemu“.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.