Náš pápež

od | apr 26, 2022 | Slovensko

 

Autor: Peter Bešenyei SDB / Foto: archív

Ponúkame vám novú knihu, ktorá detailne zachytáva návštevu Svätého Otca Františka v Košiciach na Luníku IX.

Nas papez 02

V dejinách sú udalosti, ktoré sa nezvyknú opakovať. Jedna takáto udalosť, ktorej sme boli svedkami sa udiala v 21. storočí, v malej krajine v srdci Európy, na Slovensku. Hlava najmenšieho štátu na svete, Vatikánu, s 825 obyvateľmi a s rozlohou 44 ha navštívila 14. septembra v roku 2021 košické rómske sídlisko Luník IX., s rozlohou 107 ha. Pápež František počas nej priniesol dvojnásobné posolstvo: slovné, ale hlavne svedectvo svojej osobnej prítomnosti. Gestá sú niekedy silnejšie ako slová. Stále nám však znejú v ušiach aj jeho nezabudnuteľné povzbudenia, ktoré nám adresoval počas svojej návštevy: „Áno, Cirkev je domov, je to váš domov. Preto – chcel by som vám zo srdca povedať – ste vítaní, vždy sa cíťte v Cirkvi ako doma a nikdy sa nebojte v nej žiť. Nech nikto nenecháva mimo Cirkvi vás alebo niekoho iného!“

Nas papez 05

V publikácii s názvom Náš pápež sme sa snažili zachytiť nielen priebeh tejto vzácnej návštevy počas krátkej prítomnosti Svätého Otca, ale aj všetko, čo jej samotný priebeh predchádzalo a sprevádzalo. Množstvo nových skúseností, zaujímavé ľudské príbehy, často skrytá a nedocenená námaha obyčajných a neznámych ľudí.

Nas papez 03

Ku knihe je priložený aj USB kľúč, na ktorom je niekoľko video nahrávok, audio nahrávok, fotografie a tiež celá kniha Náš pápež v digitálnej verzii.

Nech nám predkladaná publikácia prinesie radosť zo sprítomnenia tejto nezabudnuteľnej a neopakovateľnej návštevy.

Nas papez 04

Knihu si môžete objednať u autora na e-mailovej adrese: peter.besenyei@saleziani.sk.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Hudobný festival Lumen

Festival Lumen v Trnave sa už blíži. Uskutoční sa 9. – 10. júna 2023. V tomto príspevku vám prinášame Duchovný program – prehľad všetkých omší, spovedania a adorácií.

História bratislavskej lurdskej jaskynky

Necelý kilometer od jednej z najrušnejších ulíc Bratislavy sa nachádza azda najpokojnejší kút nášho hlavného mesta. Toto tiché miesto bolo vystavané v opustenom kameňolome, z ktorého sa ťažilo na výstavbu neďalekej Kaplnky Panny Márie Snežnej.

Výmenná burza na Miletičovej

Mamičky v Bratislave na Miletičovej uskutočnili v sobotu 1. apríla 2023 výmennú burzu. Ľudia priniesli svoje veci, ktoré chceli podarovať a mohli si zobrať iné, ktoré potrebovali.

Hudobný festival Lumen

Festival Lumen je výnimočný vďaka svojej snahe o vytvorenie príjemnej atmosféry medzi ľuďmi. Vytvára priestor pre vzájomné spoznanie sa. Ponúka možnosť zažiť stretnutie s Ježišom Kristom.