Národné stretnutie mládeže T22

od | okt 12, 2021 | Slovensko

Text: Redakcia / Foto: Ján Holubčík

5. októbra sa v Domčeku Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom stretol tím RM a univerzít pri KBS, aby pokračoval v príprave na Národné stretnutie mládeže T22, ktoré sa uskutoční 28. – 31. júla 2022 v Trenčíne.

NSM 01

Práve na stretnutí mladých so Svätým Otcom v Košiciach bolo oznámené po prvýkrát, že nás opäť čaká Národné stretnutie mládeže. Toto celoslovenské stretnutie sa uskutoční pri príležitosti celosvetového stretnutia mladých, ktoré bude v Lisabone v Portugalsku v dňoch 1. – 6. augusta 2023 za účasti Svätého Otca Františka. Keďže celosvetové stretnutie mládeže sa bude konať v Európe, bude aj pre mladých zo Slovenska veľká šanca zúčastniť sa na ňom. Z tohto dôvodu sa naše národné stretnutie uskutoční o rok skôr.

Na prípravnom stretnutí sa zúčastnili zástupcovia viacerých kresťanských organizácií a diecéz, ktorí sa venujú pastorácii mládeže.

NSM 02

Na stránke tohto podujatia – https://narodnestretnutiemladeze.sk/ si môžete prečítať vysvetlenie loga stretnutia a čoskoro vám prezradíme aj tému stretnutia a zverejníme jednotlivé prípravné materiály. Čaká vás viacero prekvapení so zaujímavými osobnosťami, ktoré vám už teraz pripravujú super podnety na prípravu tohto už dlho očakávaného stretnutia.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Kam ísť? Na západ alebo na východ?

17. november 1989 priniesol veľkú zmenu do našich životov. Tú zmenu je vidieť dnes aj na tomto mieste. Je to hranica medzi Slovenskom a Rakúskom. Bratislavské sídlisko Petržalka sa na tomto mieste úplne dotýka hranice.

Sviečka za nenarodené deti 2023

2. novembra si pripomíname všetky počaté deti, ktoré sa nemohli narodiť. Pozývame k zapáleniu sviečky na cintorínoch, pri pamätníkoch nenarodeným deťom alebo v oknách domovov.

Modlíme sa za Slovensko

30. septembra budeme rozhodovať o ďalšom smerovaní našej krajiny a o tom, či hodnoty, ktoré si ctíme, budú rešpektované a uznávané.