Národné stretnutie mládeže T22

od | okt 12, 2021 | Slovensko

Text: Redakcia / Foto: Ján Holubčík

5. októbra sa v Domčeku Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom stretol tím RM a univerzít pri KBS, aby pokračoval v príprave na Národné stretnutie mládeže T22, ktoré sa uskutoční 28. – 31. júla 2022 v Trenčíne.

NSM 01

Práve na stretnutí mladých so Svätým Otcom v Košiciach bolo oznámené po prvýkrát, že nás opäť čaká Národné stretnutie mládeže. Toto celoslovenské stretnutie sa uskutoční pri príležitosti celosvetového stretnutia mladých, ktoré bude v Lisabone v Portugalsku v dňoch 1. – 6. augusta 2023 za účasti Svätého Otca Františka. Keďže celosvetové stretnutie mládeže sa bude konať v Európe, bude aj pre mladých zo Slovenska veľká šanca zúčastniť sa na ňom. Z tohto dôvodu sa naše národné stretnutie uskutoční o rok skôr.

Na prípravnom stretnutí sa zúčastnili zástupcovia viacerých kresťanských organizácií a diecéz, ktorí sa venujú pastorácii mládeže.

NSM 02

Na stránke tohto podujatia – https://narodnestretnutiemladeze.sk/ si môžete prečítať vysvetlenie loga stretnutia a čoskoro vám prezradíme aj tému stretnutia a zverejníme jednotlivé prípravné materiály. Čaká vás viacero prekvapení so zaujímavými osobnosťami, ktoré vám už teraz pripravujú super podnety na prípravu tohto už dlho očakávaného stretnutia.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Festival Lumen 7. – 8. júna 2024

Už o pár dní sa uskutoční v Trnave hudobný Festival Lumen. Jednotlivé podujatia sa budú konať počas dvoch dní na viacerých miestach: na námestiach, na uliciach v kostoloch aj v kine.

Konferencia KOMPAKT

Ponúkame vám fotografie z diskusnej konferencie KOMPAKT, ktorá sa uskutočnila 16. mája 2024 v Košiciach pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku. Konferencia sa konala v Kultúrnom centre TABAČKA.

Ohlas + svätý Mikuláš + 1 omša = Šaštín

Slovenskí biskupi na svojom zasadaní 24. januára 1924 v Žiline spolu vyjadrili jasné želanie mať saleziánov doma: celý biskupský zbor podpísal „Ohlas slovenských biskupov k ľudu katolíckemu“.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.