Národné stretnutie mládeže T22

od | okt 12, 2021 | Slovensko

Text: Redakcia / Foto: Ján Holubčík

5. októbra sa v Domčeku Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom stretol tím RM a univerzít pri KBS, aby pokračoval v príprave na Národné stretnutie mládeže T22, ktoré sa uskutoční 28. – 31. júla 2022 v Trenčíne.

NSM 01

Práve na stretnutí mladých so Svätým Otcom v Košiciach bolo oznámené po prvýkrát, že nás opäť čaká Národné stretnutie mládeže. Toto celoslovenské stretnutie sa uskutoční pri príležitosti celosvetového stretnutia mladých, ktoré bude v Lisabone v Portugalsku v dňoch 1. – 6. augusta 2023 za účasti Svätého Otca Františka. Keďže celosvetové stretnutie mládeže sa bude konať v Európe, bude aj pre mladých zo Slovenska veľká šanca zúčastniť sa na ňom. Z tohto dôvodu sa naše národné stretnutie uskutoční o rok skôr.

Na prípravnom stretnutí sa zúčastnili zástupcovia viacerých kresťanských organizácií a diecéz, ktorí sa venujú pastorácii mládeže.

NSM 02

Na stránke tohto podujatia – https://narodnestretnutiemladeze.sk/ si môžete prečítať vysvetlenie loga stretnutia a čoskoro vám prezradíme aj tému stretnutia a zverejníme jednotlivé prípravné materiály. Čaká vás viacero prekvapení so zaujímavými osobnosťami, ktoré vám už teraz pripravujú super podnety na prípravu tohto už dlho očakávaného stretnutia.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

35. výročie Sviečkovej manifestácie

Bratislavská Sviečková manifestácia z 25. marca 1988 vstúpila do dejín ako jeden z najvýznamnejších verejných prejavov odporu voči komunistickému režimu v bývalom Československu.

Ukrajinci (rok) medzi nami

24. februára 2023 ubehne rok od začatia konfliktu na Ukrajine. Za ten čas sa Ukrajinci, ktorí našli útočisko na Slovensku, stali našimi priateľmi a mnohí tu našli náhradnú rodinu.

Púť zaľúbených 2023

Do pútnického miesta v Šaštíne každoročne vo februári putuje viac ako tristo zaľúbených mladých ľudí zo všetkých kútov Slovenska.

Svätý Valentín, patrón zaľúbených

Láska je vzácny dar, ktorý si zaslúži pozornosť po celý rok. A deň svätého Valentína je pekná príležitosť všimnúť si a obdarovať človeka, na ktorom nám záleží.

Vianočné piesne z minulých čias

Zázrak vykúpenia, Vianoce v srdci, Južania, Marcel Šiškovič, Credo, Prešovčania… Náboženské piesne sa nahrávali tajne, šírili sa len na magnetofónových kazetách.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín